וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

טידיסופט הישראלית רכשה מסיסקו את זכויות הקניין הרוחני של חברת היינקס שנסגרה באפריל

בעז בבאי

17.6.2001 / 13:42

סיסקו החליטה לסגור באפריל את היינקס ולפטר את 50 עובדיה, פחות משנה לאחר שרכשה אותה מאלביט לפי שווי של 135 מיליון דולר

חברת טידיסופט הישראלית, המספקת פתרונות טלפוניה על גבי רשתות רחבות פס, חתמה על הסכם עם סיסקו שבמסגרתו רכשה את זכויות הקניין הרוחני של חברת היינקס (HyNEX). טידיסופט, סירבה למסור פרטים לגבי שוויה של העסקה, אבל מסרה על כוונתה לגייס 10 מהנדסים בכירים שעבדו בהיינקס.

סיסקו, חברת ציוד האינטרנט מספר אחת בעולם, החליטה על סגירת חברת היינקס ופיטורי 50 עובדיה באפריל השנה. היינקס, שעסקה בפיתוח מוצרי גישה וניטור לרשתות ATM ציבוריות, נרכשה מחברת אלביט לפני פחות משנה בעסקת מזומן ומניות לפי שווי של 135 מיליון דולר.

בעקבות הקשיים הפיננסיים של סיסקו וכתוצאה מהחולשה בפעילות שוק ציד התקשורת העולמי היא קיבלה החלטתה למכור פעילויות שאינן מניבות רווחים של למעלה מ-100 מיליון דולר. במסגרת ההחלטה הוחלט לסגור את פעילותה של היינקס ולמכור את זכויות הקניין הרוחני שלה.

טידיסופט רכשה את כל הזכויות על המוצר של היינקס ה-8110, הידוע גם בשמו הקודם כ-HUNT. המוצר, שפותח על ידי היינקס, מאגד גישה (CONCENTRATOR) בטכנולוגיה רחבת פס ATM. לדברי עזרא מזרחי, מנהל השיווק של טידיסופט, החברה מתכוונת למכור את המוצר לחברות טלפוניה ברחבי העולם מבלי לבצע כעת השקעה נוספת בפיתוחו. מזרחי סירב למסור את היקף או יעדי המכירה.

במסגרת הרכישה, טידיסופט וסיסקו ישתפו פעולה להבטיח מעבר רציף של ה-8110 לצורך שילובו בקווי המוצרים הקיימים של טידיסופט, כך שכל לקוח המעונין ב-8110 יוכל לרכושו ישירות מטידיסופט.

ה-8110 מעשיר את מגוון המוצרים שמציעה טידיסופט לספקי שירותים, במיוחד בשוק הגישה מבוסס טכנולוגיות ATM ו-IP, שוק שבו טידיסופט מספקת פתרונות טלפוניה מעל גבי רשתות גישה רחבות פס באמצעות מוצר ה-VoNGATE שלה.

טידיסופט שנוסדה ב-1994, השלימה בתחילת השנה סבב גיוס הון פרטי בהיקף של של 20 מיליון דולר. החברה מספקת מוצרי טלקום מבוססי פרוטוקול V5, הסטנדרט המקובל בעולם לחיבור מוצרי גישה למרכזיות טלפונים. הפתרונות הפתוחים של טידיסופט מאפשרים לספקי שירות להציע שירותי טלפוניה מעל תשתיות רחבות פס כמו DSL - VoDSL.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully