וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הושלמה העברת השליטה בשלד הבורסאי אלומית לידי בני משפחת קליין

TheMarker.com כתב

17.6.2001 / 14:59

החברה הבת של אנגל בנייה זכתה במכרז בהיקף של 8.5 מיליון דולר להקמת 240 יחידות דיור בארגנטינה; שיא החזקות מבקשת לדחות את בקשת הפירוק

משפחת קליין השלימה את רכישת השליטה בשלד הבורסאי אלומית אריזות , לאחר שהחברה חתמה ביום חמישי האחרון על מערכת הסכמים לפיהם רכשו בני המשפחה (עמיר, עופר ועמוס), באמצעות חברות פרטיות הנמצאות בשליטתם.

בני משפחת קליין רכשו כ-83% ממניות אלומית, בתמורה לכ-4.4 מיליון שקל. כמו כן, בתמורה לתשלום שהעבירו בני משפחת קליין הועבר לידם שטר הון מחודש דצמבר 2000 ופיקדון על סך של 1.65 מיליון שקל שהופקד בקופת החברה ביום ה-6 באפריל 2001 על חשבון הקצאת מניות עתידית).

לאור השלמת העסקה בוצעו שינויים בדירקטוריון החברה, כך שעופר, עמוס ועמיר קליין מונו כדירקטורים בחברה, בשעה שאבשלום שוחר, עוזי בארי, יוסף גילאור, יהושע עוגן, מיכה קיגל ואבינועם בן יצחק חדלו לכהן כדירקטורים.

יצוין כי חברת אלומית עסקה עד שנת 1999 בפעילות בתחום החמרן ובתחום המסננים (ייצור ושיווק של מסנני דלק לרכבים מסוגים שונים). בחודש מאי 1999 הופסקה פעילות החברה בתחום החמרן ובחודש מארס 2000 מכרה החברה לצד שלישי את פעילותה בתחום המסננים.

לאור הפסקת פעילותה התעשייתית של החברה, לחברה אין פעילות עסקית והיא אינה מעסיקה עובדים. החברה סיימה את שנת 2000 ברווח של 3.2 מיליון שקל שנבע מהפסקת הפעילות במגזר החמרן. ההון העצמי של החברה ליום ה-31 במארס 2001 היה נמוך למדי, 373 אלף שקל, ולפיכך, בכדי לעמוד בכללי השימור, בוצעה ההפקדה האמורה ע"ס 1.65 מיליון שקל.

ולידיעה אחרת המתפרסמת היום. מפעלי יעקב אנגל מדווחת כי החברה הבת שלה, אנגל ג'נרל דיבלופרס העוסקת בבנייה יזמית למגורים, זכתה במכרז להקמת פרויקט מגורים בארגנטינה בהיקף של 240 יחידות מגורים. אנגל ג'נרל תשלים את הקמת יחידות הדיור בארבעה בניינים הנמצאים כיום במצב שלד ותמכור את הדירות. תמורת הקרקע וההשקעה שנעשתה עד כה בפרויקט תשלם אנגל ג'נרל כ-85 מהתקבולים ממכירת הדירות. היקף הפרויקט, במחירי מכירה, מוערך בכ-8.5 מיליון דולר.

מפעלי יעקב אנגל מציינת כי אנגל ג'נרל, שסיימה את שנת 2000 ברווח של כ-12.4 מיליון שקל, מנהלת מו"מ להשתתפות בפרויקטים נוספים בארגנטינה. יצוין כי בשונה מאנגל ג'נרל, מפעלי יעקב אנגל סיימה את שנת 2000 בהפסד של 4.7 מיליון שקל.

בנוסף, חברת שיא החזקות מדווחת היום על שלב חדש במחלוקת הקיימת בינה ובין שמואל רובננקו בנין והשקעות וג'נסיס פיתוח בנייה, שותפיה בחברה רוסית העוסקת בשיפוץ בניין משרדים. לדברי החברה, קיימות מחלוקות בקשר להשקעות כל צד, ושתי החברות מבקשות לדלל את חלקה ולנשלה מהנכס. החברה הוסיפה כי במסגרת הליכים משפטיים שנפתחו על ידי שני הצדדים (הליכים שאוחדו לדיון אחד), הגיעו הצדדים להסדר פשרה דיוני העומד בתוקפו, כל עוד אחד הצדדים לא גרם להפרתו.

לאור מחלוקת זו, הגישו רובננקו וג'נסיס לבית המשפט המחוזי בתל אביב, בקשה לפירוק החברה ולמינויו של מפרק זמני לחברה (הבקשה הוגשה בשבוע שעבר). החברה טוענת כי בקשת הפירוק שהוגשה, מבוססת על הסדר דיוני זה, ומתוך כך החברה סבורה כי אין כל בסיס לדרישת חוב כלשהו, ובוודאי שלא לבקשת הפירוק. החברה מדווח כי בשלב זה, בית המשפט לא מצא לנכון למנות כונס זמני במעמד צד אחד, אך בה בעת התיר בית המשפט למבקשים לערוך רישום של נכסי החברה.

בשיא טוענים כי הגשת הבקשה לפירוק החברה נועדה להפעיל על החברה לחץ פסול למסור את חלקה בחברה המשותפת ומציינים כי החברה פועלת ביחד עם יועציה המשפטיים למחוק את הבקשה שבנדון על הסף.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully