וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אי-טרייד מצפה לרשום מחיקות של 6.8 מיליון דולר ברבעון השני

רונן סרברניק

17.6.2001 / 18:52

המחיקות נובעות מאג"ח טכנולוגיות אשר איבדו מערכן, כתוצאה מהחולשה הכלכלית בארה"ב

הברוקר המקוון E*trade (אי-טרייד) מצפה לרשום מחיקות של 6.8 מיליון דולר ברבעון השני מכיוון שהאג"ח הטכנולוגיות אשר נוהלו ע"י הברוקר איבדו מערכן, כך מסר הברוקר לרשות ניירות ערך בארה"ב.

"אם תנאי השוק לא ישתפרו, ולא יתגלה מידע חדש בנוגע להתאוששות עתידית עד ה-30 ביוני 2001, אנו נבצע מחיקה של ההשקעות", רשם הברוקר.

הודעת אי-טרייד מגיעה בסמיכות לאזהרה מצד הברוקר המקוון צ'רלס שוואב (סימול SCH), אשר מסר בשבוע שעבר על ירידה בפעולות המסחר לשפל של 19 חודשים. לדברי האנליסטים, המשקיעים העדיפו שלא להשקיע ברשת, עקב השפל הכלכלי בו שרויה ארה"ב.

הרווח התפעולי של שוואב צפוי להצטמצם הרבעון ב-36%, לעומת הרבעון המקביל בשנה הקודמת, לערך של 9 סנט למניה. הבנק דיווח על ירידה של 63% ברווחי הרבעון הראשון לעומת התקופה המקבילה בשנה הקודמת, לנכוח השפל הכלכלי בארה"ב.

כמו כן, ב-31 במאי דיווח CSFBdirect, חטיבת המסחר המקוון של בנק קרדיט סוויס פירסט בוסטון, על פיטורים של 180 מעובדיו בארה"ב, 14% מכוח העבודה בארה"ב, ועל הוצאה חד פעמית של 16 מיליון דולר. הפיטורים הללו מגיעים לאחר שברבעון הראשון פיטר הבנק 10% מעובדיו.

החולשה בשוק נתנה אותותיה בחברות פיננסים "ישנות", שאיבדו נתח נכבד מהכנסותיהן. ברבעון הראשון דיווחו שלושה מהבנקים הגדולים בארה"ב על נפילה ברווחיהם, לעומת התקופה המקבילה, על רקע תנאי השוק הקשים. סיטיגרופ (סימול C), בנק אוף אמריקה (סימול BAC) ופירסט יוניון (סימול FTU) דיווחו על הפסדים בהשקעות, הפסדים על חובות אבודים כתוצאה מההאטה הכלכלית וחולשה בתחום הייעוץ להנפקות, ממנו נהנו הבנקים במהלך 1999-2000 מעמלות נאות.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully