וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

תל אביב: נייס איבדה 8% עקב שמועות בשוק על אזהרת רווח נוספת

אילן מוסנאים

17.6.2001 / 18:09

החברה מכחישה את השמועות; המעו"ף עלה ב-0.1% במחזור של 211 מ' ש'; טבע ריכזה כ-25% מהמסחר ועלתה ב-2.7%; תדיראן צריכה זינקה ב-17% בעקבות הצעת הרכש

הבורסה של תל אביב סיימה יום מסחר תנודתי בירידות שערים קלות במדדים המובילים, ומחזור נמוך של 211 מיליון שקל.

המסחר בבוקר נפתח דווקא בעליות בינוניות, שהגיעו עד לשיא של 420.2 נקודות וטיפוס של 0.86% במעו"ף, עליות שנמשכו באופן מתון יותר לאורך כל שעות הבוקר והצהריים המוקדמים.

עליות אלו נרשמו למרות הירידות בסוף השבוע בנאסד"ק, והושפעו לטובה מהרגיעה היחסית שנרשמה בשטחים בסוף השבוע לאור הסכם הפסקת האש עם הפלשתינאים, וכן מהציפייה להפחתת הריבית על ידי הנגיד, ד"ר דוד קליין.

רמות שיווי משקל למדדים

העליות החזיקו מעמד עד לשעה 15:00 לערך, ובשעה זו נכנעו המדדים למגמה השלילית ועברו לירידות קלות, כשעד לסיום המסחר המדדים התפצלו. מדד המעו"ף סיים את המסחר בעלייה של 0.12% לרמה של 417.11 נקודות, ומדד ת"א 100 ירד ב-0.33% לרמה של 407.69 נקודות. התל-טק נפל ב-2.2%.

מנהל מחלקת ההשקעות בתמיר פישמן, דוד לוי, ציין כי הגורמים המנוגדים לעיל קיזזו היום אחד את השני והיינו עדים למסחר רגוע יחסית בבורסה. לדבריו, למעט המסחר בטבע ובזכויות של החברה לישראל שמרכזות עניין רב, ונייס שהתעוררה לקראת הסיום, הפעילות ביתר המניות היתה נמוכה מאוד.

לוי ציין, כי הרמות הנוכחיות של המדדים (415-435 נקודות במעו"ף) הן רמות של שיווי משקל, ונראה שאם לא יקרה משהו קיצוני, המדדים ימשיכו לנוע באזור זה.

אישור נוסף מה-FDA לחברת טבע

מניית טבע ריכזה היום כ-25% מהמחזור הכולל בבורסה - 48 מיליון שקל, ועלתה ב-2.7% בעקבות פער חיובי של 4.3% שפתחה בסוף השבוע בנאסד"ק. בנוסף, דיווחה החברה על אישור נוסף שקיבלה מה-FDA האמריקאי, והפעם לייצור ושיווק תרופת ה-Lovastatin, שהינה הגרסה הגנרית של תרופת ה-Mevacor של חברת Merck, המיועדת להורדת כולסטרול. היקף המכירות של המוצר המקורי בשנת 2000 היה 214 מיליון דולר.

המסחר בזכויות של החברה לישראל ריכז אף הוא עניין רב, והן נסגרו במחיר של 217.3 שקל במחזור של 34 מיליון שקל. מניית החברה לישראל, שפתחה בירידות של יותר מ-1%, התאוששת בהמשך המסחר ועברה לעלייה של 1.5% במחזור של 10 מיליון שקל.

עליות קלות בסקטור הבנקים

מניות ריטליקס ונייס ירדו ב-3.3% ו-8.1%, בהתאמה, עקב פערי ארביטראז' שליליים.

בעניין הירידה החדה והמחזור הגבוה של כ-6 מיליון שקל בנייס, פעילים ציינו כי בשוק מסתובבות התראות "חמות" לגבי אזהרת רווח נוספת מכיוון החברה, וזוהי הסיבה לנפילתה.

מהנהלת נייס נמסר כי לחברה אין שום דבר חריג לדווח עליו, ועסקיה מתנהלים בהתאם לתוכניות שהציבה לעצמה.

עוד בלט היום בעליות מגזר הבנקים, כשמניית בנק הפועלים עלתה ב-0.8% במחזור של 12 מיליון שקל, מניית בנק לאומי עלתה ב-0.5% במחזור של 15.5 מיליון שקל ומניית בנק מזרחי עלתה ב-0.5%.

מניית כור מתאוששת

מניות מגדל ביטוח וכלל ביטוח ירדו ב-0.9% ו-1.6%, בהתאמה. הבוקר פירסם עיתון "הארץ" ידיעה לפיה בענף הביטוח מעריכים כי חברות הביטוח יידרשו להפרשות של מאות מיליוני שקלים, ויספגו הפסדים של עד 10% משוויין, בשל השקת פוליסות הביטוח החדשות.

מניית קונצרן כור רשמה עלייה של 1.5% במחזור של 6.5 מיליון שקל. נראה שהמשקיעים מתקשים עדיין לפרש את משמעות הצעד בו רכש הקונצרן יחד עם קבוצת משקיעים שכללה בין היתר את כלל תעשיות , קבוצת קלארידג' ויו"ר אי.די.בי, ליאון רקאנטי, סך של 4.5% ממניות אי.סי.איי בנאסד"ק, והמניה התנדנדה היום בין עליות לירידות.

מניות קבוצת אי.די.בי נסחרו במגמה שלילית כאשר מניית אי.די.בי אחזקות ירדה ב-0.9%, דסק"ש ירדה ב-0.2%, כלל תעשיות איבדה 2% ואי.די.בי פיתוח נפרדה מ-2.3%.

נראה כי כלל תעשיות הושפעה לרעה, בנוסף להשפעה הכללית של הירידות בנאסד"ק, מאזהרת הרווח שפירסמה ביום שישי חברת פאנדטק , שכלל מחזיקה בכ-30% ממניותיה, שבעקבותיה איבדה האחרונה 5.4%.

המדינה מוכרת את החזקותיה בשקם נדל"ן

מניית שקם עלתה ב-10.6% במחזור של 230 אלף שקל. הזינוק במניה נבע מהידיעה שפירסם הבוקר עיתון "מעריב", לפיה עשויה קבוצת אלקו החזקות שבשליטת משפחת זלקינד (המחזיקה ב-87% ממניות שקם), להגיש הצעת רכש למניות הציבור ולמחוק את מניות השקם מהמסחר בתל אביב. הנהלת קבוצת אלקו החזקות, מסרה בהקשר זה לבורסה כי טרם התקבלה החלטה בעניין.

מניית תדיראן צריכה קפצה ב-16.7% במחזור של 130 אלף שקל. המניה הגיבה היום להודעת החברה, לפיה בכוונת בעלי השליטה למחוק את החברה מהמסחר, והם הגישו הצעת רכש למניות במחיר של 7.2 שקלים - גבוה ב-20% ממחירן בבורסה.

גם מניית שקם נדל"ן רשמה עלייה נאה של כ-5.3% במחזור של כ-140 אלף שקל. הבוקר פירסמה המדינה מכרז למכירת החזקותיה בחברה - 23%, ונראה שהמהלך עורר את המשקיעים שהחלו באיסוף מניות לקראת המהלך.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully