וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בג"ץ אישר לרשות השנייה לשדר את התוכנית "מצפה הכרמים" בשבת

TheMarker.com כתב

18.6.2001 / 18:29

בפסק הדין נטען כי אם ייאסרו לשידור תוכניות מסוג זה, תכבה הטלוויזיה בשבת ולאחריה גם הרדיו

בג"ץ החליט היום בדעת רוב לאפשר לרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו לשדר את התוכנית "מצפה הכרמים" במסגרת תוכניות "תיבת תעודה" בשבת. השופטים אימצו את הצעת הרשות, לפיה לשידור תצורף כיתובית כי הצילומים נערכו ביום חול.

התוכנית "תיבת תעודה" משודרת מזה 4 שנים ביום שבת. ביהמ"ש קבע כי אם העותרים לא היו מעוניינים כי הסרט ישודר ביום שבת, היה עליהם לבקש זאת במפורש, ומשלא עשו זאת אין להם להלין אלא על עצמם.

בג"ץ קבע כי באיזון בין חופש הביטוי של הרשות השנייה ומפיק הסרט לבין הצורך להגן על הרגשות הדתיים של העותרים, גובר חופש הביטוי, שכן "רמת הסיבולת" של החברה הישראלית במדינה יהודית ודמוקרטית כוללת מצבים בהם משודרת בטלוויזיה בשבת דמות של יהודי מאמין.

בג"ץ אף דחה את טענת העותרים כי נפגע חופש דתם: "האפשרות של פגיעה מסוימת ברגשות דת היא מחיר שכל אדם, ותהא דתו אשר תהא, נדרש לשלם עבור חיים בחברה דמוקרטית".

בפסק הדין נכתב עוד: "כשם שלא יעלה על הדעת כי חופש הדת של יהודי שומר תורה ומצוות נפגע אם ספר שהוא כתב בימי חול נקרא בשבת תוך חילול שבת, כן לא יעלה על הדעת כי חופש הדת של יהודי שומר תורה ומצוות נפגע אם ראיון שהוא נותן בימי חול משודר בשבת".

ביהמ"ש קבע כי אם ייאסרו לשידור תוכניות מסוג זה, "רוב הסיכויים כי הטלוויזיה תכבה בשבת ובעקבותיה גם הרדיו".

דעת המיעוט בפסק הדין יוצגה על ידי השופטת דליה דורנר, שטענה כי שידור הסרט בשבת אינו רק פוגע ברגשותיהם הדתיים של העותרים אלא אף מפר שלא כדין את זכותם לחופש הדת.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully