וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בית המשפט קיבל את עתירת סהר שלטים: המכרז על השילוט המואר של עיריית תל אביב לא יפוצל

נורית שר

18.6.2001 / 16:50

השופט קבע כי הפיצול אינו מביא כל תועלת לעיריית תל אביב; סהר שלטים תטפל בכל 37 השלטים

ביהמ"ש המחוזי בתל אביב קיבל היום את עתירתה של סהר שלטים, וקבע כי כל 37 השלטים המוארים של עיריית תל אביב יועברו לטיפולה של חברת סהר שלטים וכי המכרז לא יפוצל לגורם נוסף.

סהר החזיקה בזיכיון על מכרז זה במשך 8 השנים האחרונות, וזכתה גם במכרז האחרון במקום הראשון בהפרש של 1% מסטודיו שבדרון. על פי התנאים שהוגדרו במכרז אמורה היתה סהר שלטים, על פי כתב התביעה, לקבל את הזיכיון על כל השלטים בהיקף של כמיליון שקל לשנה.

בתביעה הנוכחית טען מזרחי כי עיריית תל אביב פיצלה את המכרז לשלטי הפרסום המוארים שלה בין סהר שלטים לבין שבדרון, ללא הצדקה.

השופט יהודה זפט קבע כי פיצול המכרז אינו מביא כל תועלת עבור עיריית תל אביב. "אם אומנם לא תצמח לעירייה כל תועלת מהפיצול, מדוע לפצל ולגרום לקופת העירייה הפסד כספי, ואפילו אינו גדול, ומדוע להיכנס למחלוקות בין הזוכות באשר לאופן חלוקת השלטים ביניהן?".

השופט הוסיף כי שמירת זכות לפיצול בתנאי מכרז ציבורי נועדה לאפשר לרשות לקבל את ההחלטה הטובה והמועילה ביותר עבור הרשות, וכי ללא תועלת כזו אין הצדקה בחלוקת המכרז.

זפט הוסיף כי גם במידה שהיה מקבל את פיצול המכרז, היה פוסל את ההחלטה להוציא את סמכות חלוקת המתקנים בין הזוכות מידי ועדת המכרזים: "המכרז מתייחס ל-37 מתקנים ב-37 אתרים שונים ברחבי העיר. ערכם של המתקנים מבחינת הזוכות אינו אחיד, ולאופן חלוקתם עשויה להיות משמעות כלכלית".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully