וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

השב"כ: לאפשר לדירקטוריון בזק לדחות הוראות של הבעלים

הארץ

18.6.2001 / 22:42

בין התנאים שמציב השב"כ להפרטה: גורמי הביטחון יאשרו בחירתם של חברי ועדה לרכישת חומרה ותוכנה

מאת הדר חורש

דירקטוריון בזק יקים ועדה פנימית מיוחדת שתדון ברכישת חומרת מחשבים, תוכנה ותחזוקת מערך המחשבים של החברה; בחירת חברי הוועדה תהיה טעונה את אישורם של גורמי הביטחון - כך עולה מהחלטות ועדת השרים לענייני הפרטה, שדנה אתמול (ראשון) בתנאים שהציב השב"כ להפרטת החברה.

דרישות השב"כ נועדו, בין השאר, למנוע אפשרות של דליפת סודות ביטחוניים לגורמים שאינם מוסמכים מקרב בעלי המניות החדשים של החברה. עד היום לא נדרש איש מחברי הדירקטוריון של בזק לסיווג ביטחוני. עוד דורש השב"כ, כי תקנון החברה יאפשר לדירקטוריון לסרב לדרישת בעלי השליטה בחברה למסור להם מידע, אם הדירקטורים יהיו סבורים שמדובר במידע ביטחוני חסוי.

דרישה נוספת שהועלתה היא שחברי הדירקטוריון יהיו רשאים לסרב להוראות בעלי השליטה אם הן יסתרו הוראות שיימסרו להם על ידי גורמי ביטחון. עוד דורש השב"כ, כי אסיפת בעלי המניות לא תוכל לשלול מהדירקטוריון סמכויות דיון והחלטה בנושאים שיוגדרו ביטחוניים.

החלטות ועדת השרים יעובדו על ידי היועצים המשפטיים של בזק ושל רשות החברות הממשלתיות להצעה לתיקון התקנון של בזק. התיקון יובא לדיון אסיפת בעלי המניות של החברה ויאושר רק אם יושג רוב של 75% מהנוכחים באסיפה. האישור תלוי במידה רבה בתמיכתו של גד זאבי, המחזיק בכ-19% ממניות החברה. על פי הערכות, יסכים זאבי לתיקון התקנון.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully