וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

פורסמו הקריטריונים למשרת הממונה על ההגבלים העסקיים: זהים לדרישות משופט שלום

אמיר הלמר

19.6.2001 / 12:52

על מועמד להיות עורך דין בעל ניסיון של חמש שנים לפחות; את המועמדות יש להגיש עד ראשית יולי

נציבות שירות המדינה פירסמה את הקריטריונים עבור הגשת מועמדויות למשרת הממונה על ההגבלים העסקיים.

מהודעת השירות שפורסמה עולה כי מי שזכאי להגיש מועמדותו לוועדה לאיתור מועמדים למשרה - שהוקמה לצורך כך ושחבריה הם נציב שירות המדינה, שמואל הולנדר; מנכ"ל משרד התמ"ס, אמיר חייק; והשופט בדימוס, איתמר פלפל - צריך לעמוד בקריטריונים הקבועים בחוק בתי המשפט לצורך מינוי שופט שלום.

הקריטריונים הנדרשים להגשת מועמדות למשרה הם כי המועמד רשום בפנקס חברי לשכת עורכי הדין בישראל, וכי הוא בעל ניסיון של 5 שנים לפחות בעריכת דין או בשפיטה או בתפקיד משפטי אחר בישראל או שהוא עוסק בהוראת משפטים באוניברסיטה.

לפי ההודעה תינתן עדיפות לבעל התמחות בדיני ההגבלים העסקיים ולבעל הבנה וידע בכלכלת תחרות. על המועמדים השונים המעוניינים בכך להגיש מועמדותם לוועדה עד ליום ה-1 ביולי.

באותו עניין, מבין השמות שהועלו לאחרונה כמועמדים אפשריים לתפקיד כבר ברור כי שניים לא יגישו את מועמדותם. עו"ד יוסי לוי ביטל את האפשרות כי יגיש את מועמדותו. לוי טען כי התפקיד הוצע לו, אך הוא דחה את העניין על הסף שכן אין בכוונתו לעזוב את הפרקטיקה הפרטית שבנה.

גם עו"ד מירון כהן, היועץ המשפטי של משרד התעשייה והמסחר, אמר כי אין לו כל כוונה להגיש את מועמדותו לתפקיד. מנגד, עו"ד אורן גלעדי - מי שהיה עוזרו של יורם טרובוביץ', הממונה על ההגבלים העסקיים לשעבר - אמר כי הוא עדיין שוקל את העניין.

דרור שטרום, הממונה על ההגבלים העסקיים (בפועל), כבר הודיע כי בכוונתו להגיש את מועמדותו למשרה וככל הנראה הוא המועמד המוביל לתפקיד.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully