וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

חברת הבנייה רובננקו מבקשת לקבל את מסמכי כל החברות המוחזקות ע"י שיא החזקות

אמיר הלמר

19.6.2001 / 12:28

טוענת: מנהלי שיא מתחמקים מצו ביהמ"ש המורה להם לאפשר רישום כל נכסי החברה, וכי כל פעילות שיא מתבצעת באמצעות 11 חברות שבבעלותה

חברת שמואל רובננקו ושות' מבקשת מביהמ"ש המחוזי בתל אביב להרחיב את הצו שנתן לרישום כל נכסיה של חברת שיא החזקות גם לכלל החברות המאוחדות של שיא.

לאחרונה נדחתה בקשתה של חברת הבנייה רובננקו למנות מפרק זמני לחברת שיא החזקות הבורסאית, בטענה כי האחרונה לא שילמה לה חוב שנפסק בהסכם פשרה שקיבל תוקף של פסק דין בעניין פרויקט בנייה משותף ברוסיה. עם זאת, קבע ביהמ"ש כי נציגי רובננקו ייכנסו למשרדי שיא ויבצעו רישום של כל נכסיה.

מבקשתה של רובננקו, שהוגשה באמצעות עוה"ד אלרואי קנבל ועדי בר-טל, עולה כי שיא סירבה לקיים את החלטת ביהמ"ש ואיפשרה רישום של הציוד המשרדי בלבד במשרדיה. מהבקשה עולה כי שיא טענה שהציוד לא שייך לה אלא לחברה בת שלה.

רובננקו טוענת עוד כי משנתבקשו נציגי שיא לערוך רשימה של נכסי החברה, הם עשו זאת מזכרונם האישי וללא כל מסמך נוסף על הדו"ח התקופתי של החברה. מאותה רשימה, טוענת רובננקו, עולה כי לחברת שיא קיימים שני כלי רכב ובניין אחד ברוסיה.

רובננקו מציינת כי הלכה למעשה מתנהלת כל הפעילות העסקית של חברת שיא החזקות באמצעות 11 חברות מאוחדות המוחזקות בשיעורים של בין 50%-100%, ולפיכך רישום הנכסים של חברת שיא אינו משקף דבר ללא פירוט נכסי החברות המאוחדות.

לפיכך, מבקשת החברה כי ביהמ"ש ירחיב את הצו שניתן גם לגילוי נכסי החברות המאוחדות, כדי שתהיה תמונה מלאה וכוללת על נכסי האשכול כולו, ובכלל זה גילוי של הדו"חות הכספיים של החברות המאוחדות, מספרי חשבונות הבנק שלהן ודו"חות לגבי מצב החשבונות.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully