וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ג'פרי אימלט, נשיא GE: "הסיכוי להשלמת העסקה עם האניוול הוא 'אפס'"

יהודה שויצר

19.6.2001 / 16:47

ציין כי המחלוקת בין GE לבין הנציבות האירופית אינה ניתנת לגישור; GE הציעה 42 מיליארד דולר לרכישת האניוול

אין סיכוי להשלמת המיזוג בין ג'נרל מוטורס (סימול GE) לבין האניוול, כך העריך היום נשיא GE, ג'פרי אימלט. בראיון לעיתון הצרפתי "לה מונד" הגדיר אימלט את הסיכוי להשלמת העסקה כ"אפס", וציין כי אין בכוונתו להפעיל לחץ פוליטי על הנציבות האירופית על מנת לאלצה לאשר את המיזוג.

"ג'נרל אלקטריק אינה מעוניינת להפוך את הסוגייה הזו לבעיה ביחסי ארה"ב ואירופה", אמר אימלט, וציין כי עמדות הצדדים כה רחוקות זו מזו, עד שממש מיותר להפוך את העניין לסוגייה פוליטית. עם זאת, אימלט מסר כי החברה עדיין לא זנחה את הרעיון לרכוש את האניוול, הואיל ואין הם רוצים לנקוט בצעד חד צדדי מבלי להתייעץ קודם עם האניוול. המהלך לרכישת האניוול היה נכון, אך ביצוע העסקה לא יושג "בכל מחיר", סיכם אימלט.

מחלוקת שלא ניתנת לגישור

מסמך שהגיע לידי רויטרס אישר כי רשות ההגבלים האירופית דורשת שכתנאי לאישור העסקה, תמכור GE חלק מהחזקותיה בקפיטל אוויאיישן סרוויסס (Capital Aviation Services) למתחרותיה של GE בעסקי המנועים למטוסים, פראט אנד וויטני ורולס רויס.

הרשות האירופית מעוניינת כי GE תמכור נכסים בהיקף של כ-6 מיליארד דולר כתנאי לאישור המיזוג. GE, לעומת זאת, מוכנה למכור נכסים בסכום כולל של 2.2 מיליארד דולר, ולהפריד את הנהלת קפיטל אוויאיישן סרוויסס משאר החברה.

GE הציעה 42 מיליארד דולר לרכישת האניוול, ועסקה זו כבר זכתה לאישור הרשות להגבלים עסקיים בארה"ב. במסגרת העימות של החברה עם הנציבות האירופית פנה מנכ"ל GE, ג'ון וולש, לנשיא בוש, שיסייע במאמצי החברה לסיים את המחלוקת. עוד הודיעה החברה לאחרונה כי היא מתכוונת למכור את עסקי ייצור מנועי הסילון של האניוול, כחלק מהמאמץ להביא לאישור העסקה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully