וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אי.סי.איי מתכוונת לבצע גיוס הון עבור Celtro - סטארט אפ פנימי הפועל במסגרת חטיבת ה-NGTS שלה

גתית פנקס

19.6.2001 / 16:18

אלי בורדמן, מנכ"ל סלטרו, מאשר שהחברה - המפתחת מוצר להשבחת תשתיות תמסורת ברשתות סלולריות - החלה בסבב גיוס; ב-D&A מעריכים שאי.סי.איי מתכננת ספין אוף לסלטרו

חברת אי.סי.איי נמצאת בתחילתו של הליך גיוס עבור הסטארט אפ הפנימי הפועל במסגרתה, Celtro, המפתח פתרונות להשבחת תשתיות תמסורת של רשתות סלולריות. סלטרו היא חלק מחטיבת ה-NGTS של אי.סי.איי (מוצרי טלפוניית הדור הבא).

סלטרו נמצאת בימים אלה בעיצומו של תהליך "ארגון מחדש" (ובזה היא אינה שונה מאף חטיבה או פעילות אחרת של אי.סי.איי), ולאחר השלמת הגיוס היא מיועדת לספין אוף מהחברה. "יש כל מיני מודלים שיכולים לבוא בחשבון בנוגע לעתיד סלטרו", אומר היום מנכ"ל החברה, אלי בורדמן, "אולם אנחנו מעדיפים בשלב זה לא לנדב פרטים נוספים ולעשות זאת רק לאחר שנשלים את ההתארגנות שלנו".

בורדמן שומר על חשאיות

עם זאת, הוא מסכים לאשר כי כפי שפורסם על ידי חברת המידע הפיננסי דולב את אברמוביץ' (D&A), סלטרו נמצאת בתחילתו של הליך גיוס אותו היא מתכוונת לסיים "מהר ככל האפשר". החשאיות מכיוונו של בורדמן עומדת בעינה גם לגבי פעילות החברה, והוא אינו מעוניין לספק פרטים לגביה.

הרעיון העומד מאחורי סלטרו הוא תרגום הניסיון של אי.סי.איי בתחום ה-Fix Networks לתחום הסלולר, ובצורה ממוקדת יותר - השבחה ואופטימיזציה של תשתיות התמסורת של הרשת הסלולרית. המוצר של סלטרו נמצא כיום בשלבי פיתוח, והוא אמור להתחיל בתקופה הקרובה את שלב הבתא.

יצוין כי באי.סי.איי בכלל ובחטיבת ה-NGTS בפרט לא הצלחנו למצוא הרבה אנשים ששמעו על סלטרו. באתר החברה לא ניתן למצוא עליה מידע כלל, ושני מנכ"לים של שתי חטיבות אחרות באי.סי.איי לא שמעו עליה מעולם. בורדמן אף אינו מוכן לומר כמה אנשים עובדים בחברה, אך לפי הערכות מדובר בפחות מ-10 עובדים. מה שכן ידוע הוא שכבר מונו מספר סמנכ"לים בחברה - ביניהם אבי פלג, סמנכ"ל השיווק שלה.

המכירות מתחום ה-DCME יורדות מרבעון לרבעון

חטיבת ה-NGTS של אי.סי.איי כוללת בתוכה גם את תחום ה-DCME - מוצרי כפל הדיבור (Digital Circuit Multiplication Equipment). המכירות מכיוון זה יורדות בצורה חדה מרבעון לרבעון כיוון שהנחיצות של המוצרים הללו פחתה.

הואיל ועד לפני מספר שנים לא ניתן היה להשתמש במלוא הקיבולת של סיב אופטי, והטכנולוגיה איפשרה להשתמש רק בחלק קטן ממנה - קרנו של ה-DCME עלתה, משום שהוא סייע לדחוס אינפורמציה ולהעביר אותה על החלק הצר המנוצל.

ואולם, הטכנולוגיה השתכללה, ניצולת הסיבים עלתה והצורך להשתמש במוצרי ה-DCME הוא נחלתן של מדינות העולם השלישי ומדינות מתפתחות - שם אין כלל תשתית סיבים אופטיים. המכירות של ה-DCME בשנת 2000 ירדו בכ-55% לעומת שנת 1999 והסתכמו ב-138 מיליון דולר.

גם התחום השני בו מתמחה חטיבת ה-NGTS, טלפוניה על גבי רשתות IP, לא מצליח להפוך למנוע צמיחה מרכזי עבור החברה. אומנם המכירות בשנה שעברה הצליחו לצמוח פי 5.2 משנת 1999 ולהסתכם ב-21 מיליון דולר, אולם מבחינה אבסולוטית לא מדובר בהיקף מכירות גבוה במיוחד. בורדמן אינו מוכן לומר מה תהיה השפעת ההיפרדות של סלטרו מ-NGTS על החטיבה, אם בכלל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully