וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מפרק קווי אשראי: חשדות לרשלנות בניהול החברה

הארץ

19.6.2001 / 10:25

חשד כי מנהל החברה ובעל מניות בה, שמואל אביגדור, נטל הלוואות בסכומים גבוהים מהחברה ולא טרח לפרוע אותן

מאת אסף ברגרפרוינד

מחקירת התנהלותה של חברת קווי אשראי לישראל (מרכז) עולים חשדות חמורים לרשלנות בניהול החברה. מסמכים ורכוש של החברה נעלמו בנסיבות המעוררות חשד להוצאת רכוש במרמה, וקיים חשד כי מנהל החברה ובעל מניות בה, שמואל אביגדור, נטל הלוואות בסכומים גבוהים מהחברה, ולא טרח לפרוע אותן - כך עולה מדו"ח שהגיש אתמול המפרק הזמני של החברה האם, חברת קווי אשראי שירותים פיננסיים, לבית המשפט המחוזי בתל אביב.

קווי אשראי (מרכז) היא חברה בבעלות קווי אשראי שירותים פיננסיים. ב-93'-94' העבירה החברה האם לחברה הבת מאות מיליוני שקלים לצורך מתן הלוואות בשוק האפור ולביצוע עסקות נוספות. מנהלי החברה האם, יובל רן ונתן שוורץ, ברחו מישראל, כשהחברה הבת נותרה חייבת לחברה האם 108 מיליון שקל. אתמול הוגש לבית המשפט דו"ח שהכין המפרק הזמני של החברה האם, לאחר ששופטת בית המשפט המחוזי בתל אביב הורתה לפני כחודש על פירוק החברה הבת בשל חשש להברחת נכסים, ולאור הצורך לשמור על נכסי החברה ובעיקר על מסמכיה.

מהדו"ח של המפרק עולה כי מנהל החברה, שמואל אביגדור, סירב בתחילה לשתף פעולה עם המפרקים. רק לאחר שהוגשה נגדו תלונה למשטרה הסכים אביגדור להיחקר על ידי המפרק. חקירתו העלתה כי משרדי החברה שימשו לעסק של שיווק נעליים וכדים.

אביגדור ציין כי העסקים האלה התנהלו במשרדי החברה על ידי חברות אחרות, כשהנושים של אותן חברות הם אלו שנכנסו למשרדים ולקחו, בין השאר, מסמכים של קווי אשראי.

מפרק החברה הוסיף כי מעיון במסמכים שהעביר לרשותו עורך דינו של אביגדור עולה כי אביגדור וחברות שבבעלותו נטלו הלוואות שעדיין לא שולמו מחברת קווי אשראי, וזאת מבלי שניתנו להן כל ביטחונות. בנוסף, מהדו"ח של המפרק עולה כי החברה והעומדים בראשה לא הגישו מאזנים ודו"חות כספיים מ-95'.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully