וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אלביט רכשה את פעילות ונכסי חברת V-Flash תמורת 3.5 מיליון דולר

ליאור כגן

19.6.2001 / 19:40

בנוסף לקחה אלביט על עצמה התחייבויות בסך של 2.75 מיליון דולר של V-Flash, שפיתחה ערוץ שיווק המאפשר לחברות להעביר ללקוחותיהן מידע המבוסס על העדפותיהם

חברת אלביט , הנהנית מיתרת מזומנים של כ-70 מיליון דולר בקופתה, חתמה על הסכם לרכישת פעילות ונכסי חברת ValueFlash.Com (V-Flash), תמורת 3.5 מיליון דולר. בנוסף לקחה אלביט על עצמה התחייבויות שונות של V-Flash בסך של 2.75 מיליון דולר.

על פי תנאי העסקה תשלם אלביט 2.25 מיליון דולר במזומן, והיתרה תשולם בהתאם לעמידה ביעדים שנקבעו. מתוך יתרת סכום הבטוחות ישולמו 500 אלף דולר לאחר 9 חודשים, 250 אלף דולר לאחר 12 חודשים ו-500 אלף דולר נוספים לאחר 18 חודשים.

חברת V-Flash פיתחה ערוץ שיווק המאפשר לחברות הנמנות על לקוחותיה להעביר למסך המחשב של לקוחותיהן מידע המבוסס על העדפותיהם ותחומי העניין שלהם. V-Flash מעבירה תכנים מותאמים אישית, כגון הזדמנויות לרכישת מוצרים ועדכונים שונים, ישירות למשתמש.

בין לקוחותיה של V-Flash נמנים רשת הטלוויזיה האמריקאית NBC וכן Ford, Blockbuster ו-Coca-Cola. כמו כן, מכרה V-Flash, תמורת תשלום שנתי, זכויות שימוש בטכנולוגיה שלה לחברות קשורות ביפאן ובסינגפור.

בנוסף לרכישת הפעילות, הנכסים והזכויות על הטכנולוגיה של V-Flash, כולל הסכם הרכישה גם רישיון להמשך שימוש בטכנולוגיית המולטימדיה, המאחדת קבצי אודיו, וידיאו ואינטרנט על דיסקט סטנדרטי והמתוכננת להגברת התעבורה באתרי האינטרנט של משתמשי טכנולוגיה זו.

נשיא אלביט אמר כי רכישת עסקי V-Flash ממקמת את החברה בשוק המתפתח עבור מערכות לשיווק דיגיטלי יחד עם שותפים אסטרטגיים, ובקשר עם לקוחות עיקריים. בנוסף, הרכישה יוצרת לחברה הזדמנויות חדשות לשיווק פתרונות וטכנולוגיות, המשלבים שירותי מסחר אלקטרוני ושירותי ערך מוסף סלולריים אחרים עם טכנולוגיית V-Flash.

פרט לקופת המזומנים הנאה של אלביט, והחזקה ב-12.3% ממניות פרטנר , יש לחברה החזקה במספר חברות סטארט אפ. ההשקעות האחרונות בתחום זה הן בחברות כגון: דיליג'נס, העוסקת בפיתוח טכנולוגיה לשווקים ואתרי מסחר אלקטרוניים; ICC, המספקת שירותי ניהול רכש ולוגיסטיקה על גבי רשתות אינטרנט; וטקסטולוג'י, העוסקת בפיתוח פתרונות לניהול מידע.

ברבעון הראשון של השנה השקיעה החברה 2 מיליון דולר בסטארט אפ סלקט, והשקעה ראשונית מתוך סכום כולל של 4.5 מיליון דולר בחברת סלדטה, העוסקת בפתרונות תקשורת אלחוטיים.

אחת ההחזקות המבטיחות של אלביט היא בחברת סלניום, העוסקת בפיתוח שירותי ערך מוסף על גבי תשתיות תקשורת סלולריות. סלניום מתכננת הנפקה פרטית שתאפשר לה לגייס כ-15-20 מיליון דולר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully