וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

פישמן: הקמת רשת טלפוניה ארצית תעלה כ-320 מיליון דולר

הארץ

19.6.2001 / 22:44

לדבריו, לחברת הכבלים הממוזגת לא תהיה בעיה לעמוד במימון הקמת רשת תקשורת טלפונית פנים-ארצית; פרישת הרשת תארך 8 שנים וההשקעה בה תגיע לכ-40 מ' ד' בשנה

מאת הדר חורש

לחברת הכבלים הממוזגת לא תהיה בעיה לעמוד במימון ההקמה של רשת תקשורת טלפונית פנים-ארצית" - כך אמר היום (שלישי) אליעזר פישמן, בעל השליטה בחברת הכבלים ערוצי זהב. לדבריו, פרישת רשת טלפוניה ארצית תארך שמונה שנים וההשקעה בה תגיע לכ-40 מיליון דולר בשנה.

נושא הקמת רשת התקשורת הפנים-ארצית נתון במחלוקת בין חברות הכבלים המבקשות להתמזג. תבל דיגיטל, שעסקה בתכנון הרשת, מציעה להקים רשת בטכנולוגיית IP (פרוטוקול אינטרנט) הנחשבת לפתרון יעיל לתקשורת טלפונים על גבי רשת הכבלים, ואולם המפתחים מתקשים עדיין להציע טכנולוגיה שתספק שירות ברמה דומה לשירות שמציעה רשת מיתוג TDM "מסורתית". לטענת תבל, ניתן להקים רשת טלפונית בטכנולוגיה זו בתוך שנה ממועד מיזוג החברות. מתב וערוצי זהב מפקפקים בתוכנית ומציעות להקים רשת במיתוג מסורתי, בלוח זמנים מרווח יותר.

פישמן אישר שקיימים חילוקי דעות רבים בין חברות הכבלים בדרך להסכמה על המיזוג, ואולם לדבריו, מרבית המחלוקות ייפתרו לאחר שיאושר המיזוג. "גם זוג שמתחתן לא יודע לפני החתונה כיצד יסתדר אחריה", אמר.

פישמן סירב להתייחס בצורה מפורטת להצעה שהעלתה המשנה ליועץ המשפטי לממשלה, דוידה לחמן-מסר, לפיה יאושר לחברות הכבלים הסדר כובל בתחום התוכן, כתחליף למיזוג מלא. על פי ההצעה, יהווה ההסדר הכובל מעין מיזוג זמני של החברות ובתום עשר שנים יבחנו הרשויות אם יש מקום לאשר מיזוג קבוע או לבטל את האישור לשיתוף פעולה בין שלוש החברות. "איני מבין עדיין מה הם רוצים ומהו ההסדר הכובל שמדברים עליו. אם מדובר בהסכם שיחיב אותי להמשיך להחזיק חברה נפרדת ללא צורך - איני מבין מה הטעם בו. אסכים רק להסדר שיחסוך לי כסף", אמר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully