וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

גזפרום מעוניינת להיכנס לחיפושי גז בישראל

הארץ

20.6.2001 / 7:24

רוסיה מעוניינת להרחיב את קשריה הכלכליים עם ישראל גם בתחומי התקשורת, יהלומים ומחקר ופיתוח

מאת אורה קורן

חברות אנרגיה רוסיות ממשלתיות כדוגמת גזפרום ואיטרה, מעוניינות להשתלב בפעילות חיפושי גז ונפט והפקתם בישראל. כך אמרו אתמול מקורות המעורים בביקור המתוכנן של נשיא רוסיה ולדימיר פוטין בישראל. לדבריהם, רוסיה מעוניינת להרחיב את קשריה הכלכליים עם ישראל גם בתחומי תקשורת, היהלומים ומחקר ופיתוח. עניינים אלה יידונו בוועדה הכלכלית הישראלית-רוסית, שתתכנס בחודשים הקרובים ובעת ביקורו של פוטין.

ממשרד החוץ נמסר, כי הביקור יתקיים לאחר אוקטובר 2001. ואולם מקורות רוסיים ציינו, כי נבחנת הקדמתו ליולי או לאוגוסט.

גזפרום היא חברת האנרגיה הגדולה של ממשלת רוסיה. איטרה, המשותפת לממשלת רוסיה ולממשלת בלרוס, עוסקת בהעברת גז מסיביר למוסקווה. כשראש הממשלה אריאל שרון כיהן כשר התשתיות, הוא נועד במוסקווה עם ראשי תעשיית האנרגיה הרוסית, ודן עמם בהעברת גז רוסי לישראל דרך טורקיה. הרעיון ירד מסדר היום, עם גילוי מאגרי הגז הטבעי במים הטריטוריאליים של ישראל, ולאחר שהחלו המגעים ליבוא גז טבעי ממצרים.

ואולם הפרסומים בדבר האפשרות שעסקת הגז המצרית-ישראלית לא תצא לפועל, הגבירו את העניין של חברות רוסיות לפעול בישראל בתחום זה. כהונת שרון כראש הממשלה וכהונת אביגדור ליברמן כשר התשתיות עשויות לקדם שיתוף פעולה מסוג זה.

גרי ארינסון, כלכלן ישראלי עולה מרוסיה, המתמחה בפעילות הכלכלית הרוסית, אמר כי לפי מקורות במוסקווה, רוסיה מעוניינת להדק את היחסים עם ישראל גם בתחומי הפיננסים. כן צפויה המשלחת הכלכלית שתתלווה לפוטין להעלות את האפשרות של שיתוף פעולה בתחום התעשיות הצבאיות.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully