וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ספקית הגישה לאינטרנט אקסייט@הום הודיעה על תוכנית גיוס מזומנים הכוללת ביטול 3 עסקות

רונן סרברניק

20.6.2001 / 9:48

החברה תגייס מביטול עסקה עם AT&T 85 מיליון דולר; תבטל הסכם בלעדיות עם שתי חברות כבלים

חברת Excite@Home הודיעה אתמול בשיחת ועידה לאחר סגירת המסחר על תוכנית גיוס מזומנים חדשה. התוכנית כוללת סיומן המוקדם של מספר עסקות, ונועדה לשפר את תזרים המזומנים הדליל של החברה.

חברת הגישה המהירה לאינטרנט מסרה על דיון מחודש בהסכם טכנולוגי שנחתם ב-1999 עם AT&T (סימול T) ? היום בעלת המניות העיקרית. ביטול ההסכם יניב לחברה 85 מליון דולר במזומן.

כמו כן מסרה החברה על סיום הסכמי שיווק עם קוקס קומיוניקיישנס (סימול COX) וקומקסט (סימול CMCSK), שתי חברות כבלים המשווקות את שירותי אקסייט למנוייהן. ביטול הסכם הבלעדיות, חצי שנה לפני הזמן, יחזיר לאקסייט איגרות חוב אשר היו משולמות לחברות הכבלים. דוברת אקסייט מסרה שהגידול במנויים והרווח מצד מנויי הכבלים אינו מספיק להמשך העסקה, אך הוסיפה שהחברות ימשיכו לשווק את שירותי אקסייט, אך לא באופן בלעדי.

במהלך החודשים האחרונים מנסה אקסייט לגייס מספר גדול ככל האפשר של מזומנים במספר רב ומגוון של דרכים. לאחר שדיווחה בחודש אפריל על תוצאות חלשות ברבעון הראשון, הודיעה החברה על פיטורים של 380 עובדים. שבוע לפני הודיע ג'ורג' בל כי הוא פורש מתפקידו כמנכ"ל ויו"ר החברה, במקומו מונתה פטי הארט.

ב-11 ביוני הודיעה אקסייט שסבב הגיוס האחרון הניב 100 מיליון דולר, 25 מיליון דולר מעל למצופה. האנליסטים מיהרו להרגיע את המשקיעים לאחר שהראו תנאי גיוס בעייתיים מאוד כלפי בעלי המניות.

אקסייט הודיעה באפריל על מכירת חטיבותיה בגרמניה, ספרד וצרפת עקב החולשה בשוק הפרסום המקוון. כמו כן, מחכה החברה לאישור בעלי המניות לפיצול הפוך, במידה שלא יבוצע עלולה מניית אקסייט להימחק ממדד הנאסד"ק.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully