וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

החזון יידחה למועד מאוחר יותר

הארץ

20.6.2001 / 11:47

ההייפ הבא לא מופיע בתחזית של PWC ל-3 השנים הבאות

מאת הדר חורש

חברת הייעוץ הבינלאומית פרייס וווטרהאוס קופרס (PWC) פירסמה השבוע תחזית טכנולוגית לשלוש השנים הקרובות. זוהי תחזית מתונה מאוד ההולמת את רוח הנכאים בתעשיית הטכנולוגיה. ההייפ הבא לא מופיע שם.

אפילו מהפכת הדור השלישי של התקשורת הסלולרית, מתברר מהתחזית, אינה עומדת מאחורי הדלת. אמנם היו מכרזי ענק על תדרים לדור השלישי, אך האנליסטים אומרים כי תדרים אלה ישמשו בעיקר להרחבת הרשתות הקיימות והיישום שלהן יהיה מה שהיה - העברת שיחות קוליות.

התהליך החשוב ביותר שיתרחש בתעשיית הסלולר יהיה המעבר לדור 2.5. מדובר באינטרנט סלולרי מהיר וידידותי יותר מהשירות שקהל הלקוחות סירב בעקשנות להסכין לו, אבל עדיין לא שירותי המולטימדיה והווידאו בסלולר שניתן לראות בסרטי ההדגמה המרהיבים.

גם חזון אלחוטי אחר - רשתות טלפון ואינטרנט נייחות המבוססות על גישה אלחוטית רחבת פס לבית המנוי - לא יפרוש כנפיים לפני סוף 2003. "זו אינה טכנולוגיה חדשה, על אף שלאחרונה מדברים עליה הרבה ומוצאים לה שימושים רבים יותר", אומר אריק ברג, מעורכיה הראשיים של הסקירה. "יש לטכנולוגיה האלחוטית יתרונות על פני תקשורת רחבת פס באמצעים נייחים, אבל גם חסרונות כמו חלוקת המשאבים בין המנויים והפרעות בתקשורת. עד כה שימשה הגישה האלחוטית בעיקר את המגזר העסקי והוא לא חדר לשוק הצרכני. רק בשנתיים הקרובות ניתן יהיה לדעת אם יש לשירותים אלה ביקוש של ממש".

תעשיית השירותים הסלולריים נמצאת עתה בתקופת מעבר. חברות בכל העולם חשות כי מיצו את עיקר יכולתן לייצר הכנסות מהעברת שיחות, ומחפשות דרכים להגדיל את הכנסותיהן באמצעות העברת נתונים. האינטרנט הסלולרי מהדור הראשון, זה המוכר לכל, לא הפך במערב ליצרן הכנסות משמעותי.

השנה ובשנה הבאה ינסו החברות לבחון את האפשרויות הגלומות באינטרנט הסלולרי רחב הפס. ביפאן הגדילה חברת התקשורת NTT DoCoMo את הכנסותיה באמצעות שירות האינטרנט הסלולרי iMODE. במדינות המערב מתבוננים בקנאה, אך לא מצליחים ליישם את המודל.

ברג: "דוקומו בחרה להפוך את עצמה למעשה לחברת בילינג העוסקת בגבייה ותיווך בין ספקי התוכן לבין הלקוחות, תוך שהיא מנצלת את יכולת הגבייה והגישה שלה לצרכנים. החברה מציעה אלפי תכנים ופותחת את הרשת שלה לכל יצרן תוכן המעוניין לספק שירותים באמצעותה. זה מודל מנוגד למודל 'הגן המגודר' שנכשל בארה"ב, כאשר חברות ששלטו בצינורות התקשורת ניסו למנוע מהמנויים גישה לתכנים מחוץ למערכות שהקימו. לדעתי אפשר ליישם היבטים כאלה של המודל גם במקומות אחרים בעולם, למרות הבדלי התרבות".

הבעיה העיקרית של חברות הסלולר היא הסירוב של הצרכנים לשלם תמורת התכנים. בקרב מנהלי החברות יש טוענים כי התפוצצות שוק התוכן באינטרנט הנייח מנעה התפתחות שירותי אינטרנט בתשלום. זוהי אחת הסיבות לכך שמערכות השיווק של חברות הסלולר מנסות להימנע ככל האפשר מתיאור שירותי תקשורת הנתונים כאינטרנט סלולרי.

"בארה"ב עדיין אין נכונות לשלם תמורת מרבית שירותי התוכן באינטרנט, אך הצרכנים משלמים סכומים גבוהים למדי תמורת שירות סלולרי - וזה יכול לסייע לחברות", אומר ברג. "אנחנו מניחים שהלקוחות לא יהיו מוכנים לשלם תמורת מידע סלולרי שהם יכולים לקבל חינם באמצעות האינטרנט הנייח, אבל ניתן יהיה לגבות מהם תשלום תמורת שירותים ייחודיים הקיימים רק בתקשורת הסלולרית, כגון אלה המבוססים על איתור מיקומו של הלקוח והיכולת להגיע אליו בכל זמן".

הסקירה המקיפה של PWC מתפרסמת בימים של משבר בענף התקשורת המעיק על תעשיית הטכנולוגיה כולה. הדו"ח מנסה להגיע עד שנת 2003, הטווח המרבי בו ניתן לספק תחזיות טכנולוגיות-כלכליות רציניות, אבל אין בו תשובה או רמז לשאלה הגדולה מכולן - האם אנחנו מתקרבים לשיאו של המשבר ומתי הוא יסתיים.

"אין לנו כלים לחזות את סוף המשבר", אומר ברג. "התחזית שפירסמנו עוסקת בהתפתחויות טכנולוגיות ואופיו של המשבר הוא כלכלי. מקורו במשבר חברות הדוט.קום ובמודלים בלתי הגיוניים של הערכות שווי. חלק מהמשבר של חברות התקשורת נובע מעודף ייצור ומהתפתחות שוק גדול של ציוד תקשורת 'יד שנייה' - ציוד חדש שהזמינו חברות אך קרסו לפני שפתחו את האריזות. להערכתי, היציאה מהמשבר קשורה בעיקר לשאלה מה יקרה למשק בארה"ב. כשהכלכלה האמריקאית תתחיל לצאת מהמיתון, יתאושש גם שוק התקשורת".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully