וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בכירים בהפועלים: הבנק מבקש לרכוש את כל מניות משכן ושוקל למוחקו מהמסחר

הארץ

20.6.2001 / 7:31

הבנק אוסף מניות של משכן בבורסה בתל אביב וכעת ברשותו 87% מהמניות

בנק הפועלים מבקש להגיע לאחזקת 100% ממניות בנק משכן שבשליטתו. הבנק אוסף מניות של משכן בבורסה בתל אביב, מאז אפריל ביתר שאת, וכעת ברשותו 87% מהמניות. בכירים בבנק הפועלים אמרו אתמול ל"הארץ" כי הבנק שוקל למחוק את משכן מהמסחר בבורסה בתל אביב, ולהפכו לחברה בת בבעלות מלאה. בנק הפועלים מסר בתגובה רשמית כי לא התקבלה כל החלטה בעניין.

אתמול נרשמה פעילות חריגה במניית בנק משכן, שבדרך כלל מרכזת מחזורי מסחר דלילים. מניית הבנק למשכנתאות רשמה אתמול עלייה של 1.4% במחזור של 2 מיליון שקל. מתחילת 2001 עלתה מניית בנק משכן ב-17%.

לדברי הבכירים, לבנק אין אינטרס לשתף את הציבור (המחזיק כ-13%) בשליטה במשכן. לדבריהם, הציבור משתתף בעיקר בסיכוי שקיים בבנק, ופחות בסיכון שטמון בו. "בנק הפועלים מקצה מקורות למשכן, ונותן מתנה לציבור מבחינת הסיכון שטמון באחזקתו", אמרו הבכירים.

כמו כן ציינו הבכירים כי השוק לא מתמחר את משכן לפי הפוטנציאל שטמון בו, ונוצר חלון הזדמנויות לרכוש את השליטה בו במחיר אטרקטיווי.

בפני הפועלים עומדת עתה האפשרות לפרסם הצעת רכש למניות משכן, בה הבנק ישלם כנראה פרמיה לציבור. עם זאת, בשלב זה אין כוונה למזג את משכן לבנק הפועלים. לדברי הבכירים, אין כוונה למזג את משכן לפועלים, מאחר שהוא מהווה מותג טוב המצליח למשוך לקוחות של בנקים אחרים. כ-40% מלקוחות בנק משכן הם לקוחות של בנקים שאינם מקבוצת בנק הפועלים. כמו כן, מיזוג של משכן לא יחסוך לפועלים סכום ניכר בצד התפעולי, מאחר שלמשכן אין הרבה סניפים ומרבית הפעילות מתבצעת בסניפי בנק הפועלים.

משכן הוא אחד מהבנקים הגדולים למשכנתאות לצד בנק לאומי למשכנתאות ובנק טפחות. בקרב הבנקים למשכנתאות טפחות הוא הגדול ביותר.

הרווח הנקי של בנק משכן הסתכם ברבעון הראשון של 2001 ב-20 מיליון שקל, לעומת 42 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully