וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

דמאטק רוכשת מחברה אמריקאית את הזכויות בשני פטנטים בתחום טכנולוגיית GPS

אלי דניאל

20.6.2001 / 15:58

בחברה סבורים כי שילוב טכנולוגיית תקשורת הלוויינים ירחיב את טווח יישומי מערכות הבקרה האלקטרוניות המיוצרות על ידה

חברת דמאטק הנסחרת בבורסה הראשית בלונדון והמתמחה בפיתוח טכנולוגיות בקרה ומעקב אלקטרוניים, הודיעה היום על חתימת הסכם עם חברת Advanced Business Sciences מנברסקה, ארה"ב, העוסקת בפיתוח מערכות בקרה מבוססות GPS, לפיו רכשה דמאטק את הזכויות בשני פטנטים בתחום ה-GPS.

ההסכם יאפשר לדמאטק להפעיל מערכות משולבות GPS (טכנולוגיית איכון לוויינית) לאיתור בני אדם, היכולות לספק נתונים גם על מיקום בני אדם וכיוון תנועתם, זאת, נוסף למידע השוטף.

מערכת האיתור הלוויינית, ה-GPS, מורכבת מקבוצה של 24 לוויינים, המקיפים את כדור הארץ ומספקים מידע המשמש לאיתור גופים ואנשים ברחבי העולם. המערכת פועלת 24 שעות ביממה, ומאפשרת קביעת מיקום לכל תחנת קרקע המצוידת במקלט GPS, בדיוק של 10 עד 100 מטרים.

בכוונת דמאטק לשלב את טכנולוגיית ה-GPS במערכות בקרה אלקטרוניות לשוקים ותחומים שונים, ובכלל זה מערכות לאכיפת חוק ולחולי אלצהיימר, המוצעות ע"י החברות הבנות, אלמו-טק והומפרי מערכות. שילוב טכנולוגיית ה-GPS עתיד להקנות למערכות הללו יכולת איתור, ולהרחיב את רמת המידע שיתקבל מהפלטפורמה המשולבת. בדמאטק מציינים כי ליכולת האיתור ישנה חשיבות מיוחדת בתחומי הבקרה הרפואית בזמן אמת, וליישומים פוטנציאליים אחרים הנוגעים לאנשים הזקוקים להגנה או לעזרה, אשר היכולת לאתרם היא קריטית.

גיא גרייצר, סמנכ"ל לפיתוח עסקי בחברה, מסר ל-TheMarker.com כי, "הזכויות בפטנטים להפעלת מערכות משולבות GPS מחזקות את מעמד דמאטק בשוקיה, וסוללות את הדרך לפיתוח יישומים חדשים רבים". גרייצר הוסיף כי, "הבטחנו את הזכויות בשני הפטנטים מתוך ראייה אסטרטגית והערכה, כי לטכנולוגיה זו יש ביקוש רב בשוקי היעד שלנו, ובכדי להבטיח ללקוחותינו פתרונות בקרה מקיפים, בהתאם לצרכיהם. בכוונתנו לשלב את הטכנולוגיה החדשה כבר בחודשים הקרובים".

בשבוע שעבר הודיעה דמאטק על קבלת הזמנה חדשה לאספקת מערכות בקרה אלקטרוניות מדגם EMS 2000i, לתוכנית מאסרי הבית המופעלת על ידי רשות בתי הסוהר בשוודיה. ההזמנה מתחלקת להזמנת ציוד ותוכנה בשווי של כ-1.7 מליון דולר, שיחליפו את המערכות מתוצרת אלמו-טק, הנמצאות בשימוש רשות בתי הסוהר השוודית מאז 1997, ולחוזה אחזקה רב שנתי בערך של כמיליון דולר. הזמנה זו מהווה מימוש של תוכנית ההרחבה משנת 1999, שבמסגרתה נבחרה אלמו-טק לבצע ניסוי במערכות בקרה אלקטרונית מתקדמות.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully