וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

פירות המודל העסקי החדש של בבילון.קום: הערכות - ההכנסה החודשית עולה על 100 א' ד'

בעז בבאי

20.6.2001 / 19:25

עשרות אלפי משתמשי אינטרנט בישראל הסכימו לשלם עבור ההמרה לגרסה החדשה של תוכנת שירות המידע והתרגום בבילון

מאת בעז בבאי ונתן ליפסון

ההכנסות החודשיות של חברת האינטרנט הישראלית בבילון.קום, שפיתחה את שירות המידע והתרגום, עולות על 100 אלף דולר בחודשיים האחרונים, בעקבות המעבר של החברה למודל עסקי חדש. זאת על פי הערכות של מקורות בתעשיית ההון סיכון.

הערכות אלו קיבלו היום חיזוק מדברים שאמר אלכס אזולאי, המנכ"ל החדש של בבילון.קום, לפיהם עשרות אלפי משתמשי אינטרנט בישראל הסכימו לשלם עבור ההמרה לגרסה החדשה של התוכנה, המציעה מילון מורחב וללא באנר פרסומי.

יחס המרה גבוה - 4.5%

אזולאי אמר היום, במסגרת מצגת על פעילות החברה בכנס של חברת פורמולה ויז'ן, ששיעור ההמרה של המשתמשים הפעילים של תוכנת בבילון בארץ גבוה משמעותית מהציפיות המוקדמות של החברה. שיעור ההמרה נאמד כיום ברמה של כ-4.5% לאחר כחודשיים מאז הפעלת המודל העסקי החדש של בבילון.

המודל, מאפשר למשתמשים לשדרג את תוכנת הבבילון שהתקינו ללא תשלום במחשב האישי לגרסה מתקדמת של התוכנה הנקראת בבילון פרו (Babylon-Pro), זאת תמורת תשלום של 20 דולר לשנה ו-30 דולר לשנתיים. להערכת אזולאי, מחירי החבילות האלו צפויים לעלות בחודשים הבאים.

יחס ההמרה בישראל נחשב לגבוה במיוחד בהשוואה ליחס המרה של 0.5%-1% הקיים כיום בשוק האינטרנט העולמי לגבי חברות אינטרנט שהחלו לגבות תשלום עבור גרסאות של תוכנה חדשות שנתנו בעבר בחינם.

רועי מכנס, יו"ר החברה ששימש עד לאחרונה כמנכ"ל זמני, אמר בחודש שעבר כי החברה מצפה לרשום למעלה מ-100 אלף לקוחות פרטיים משלמים בישראל בשנה הקרובה.

אזולאי, שהצטרף לבבילון.קום לפני כשלושה שבועות, שימש בעבר כמנהל בכיר בחברת מרקורי אינטראקטיב ועסק בחמש השנים האחרונות בייעוץ לחברות סטארט אפ מקומיות. לדבריו, ההצלחה שנרשמה עד כה ביישום המודל החדש של בבילון תסייע לה לעבור לרווחיות במהלך השנה הבאה.

תהליך השקת המודל של מעבר לגביית תשלום עבור ההמרה לבבילון פרו נעשה כיום בצורה הדרגתית, בכל מדינה בנפרד ורק לגבי משתמשים פעילים העושים שימוש יומיומי במוצר.

בילון.קום הפעילה עד כה את המודל בשלוש מדינות, אוסטריה, שווייץ וישראל, ובחודשים הבאים היא מתכננת לכסות את מרבית מדינות אירופה. לבבילון ישנם כיום 12 מיליון משתמשים רשומים שהתקינו את תוכנת בבילון, כאשר 50% מאירופה, 18% מדרום אמריקה, 16% מצפון אמריקה ו-8% מישראל. מידי יום מצטרפים 20,000 משתמשים חדשים המורידים מרשת האינטרנט גרסה נסיונית ל-30 יום של תוכנת בבילון

במקביל לשוק הצרכנים הפרטי, מתמקדת החברה במכירת רשיונות בתשלום לגרסה החדשה. בבילון.קום כבר חתמה על עסקות עם חברות טכנולוגיה מובילות בישראל כמו קומברס וצ'ק פוינט ועם חברות בינלאומיות סיסקו, אורקל, סוני ו-UPS.

בחלק מהמקרים המוצר הובא לחברה על ידי העובדים שעשו בו שימוש במחשבים הביתיים שלהם. לדוגמה, הבנק השווייצי יו.בי.אס רכש 3,000 רשיונות לעובדי הבנק בשווייץ, זאת למרות שרק עשרות עובדים בלבד עושים כיום שימוש במוצר של בבילון.

החברה מאור יהודה, המעסיקה כ-25 עובדים לאחר הקיצוצים שערכה באחרונה וחסרה כיום מערך שיווק בינלאומי, מתכננת להגדיל את המכירות לפלח השוק העסקי באירופה באמצעות מינוי של מפיצים, שימכרו רשיונות של התוכנה לחברות וארגונים במקביל למאמצי שיווק ישירים שינוהלו מישראל.

עסקה בהיקף של עשרות אלפי דולרים עם סאפ

בנוסף חתמה באחרונה בבילון.קום על עסקה בהיקף של עשרות אלפי דולרים עם חברת התוכנה הגדולה באירופה, סאפ. החברה הגרמנית עושה שימוש בתוכנה של בבילון למילון מונחים טכניים פנים ארגוני.

במקביל מנהלת בבילון מגעים עם חברות בינלאומיות מובילות בתחומי התרופות, הרכב ועוד, למכירת הפתרון שלה ככלי פנים ארגוני לאיתור מידע, מילון מונחים ופנקס כתובות של עובדי החברה.

השינוי במודל העסקי של בבילון.קום בא לאחר שהמעבר שלה למודל עסקי מבוסס הכנסות ממכירת שטחי פרסום נכשל. זאת כיוון שבעקבות הקריסה של תעשיית הדוט.קום עוגת הפרסום האינטראקטיווי העולמית התרכזה במספר גופים מובילים כמו יאהו ואמריקה און ליין ולוותה בירידה במחירי הפרסום. למרות זאת ממשיכה החברה למכור שטחי פרסום בחלון של התוכנה של בבילון, אך ורק בגרסאות הניתנות ללא תשלום.

תזרים המזומנים שרושמת החברה בחודשיים האחרונים מאפשר לה לממן את פעילותה ללא צורך דחוף בגיוס הון חדש. בבילון.קום השלימה במאי גיוס של 1.7 מיליון דולר ממשקיעים קיימים בחברה. בעלי המניות העיקריים של בבילון הם משוב מחשבים מקבוצת פורמולה (כ-25%), מוניטין תקשורת שבשליטת אליעזר פישמן (כ-20%), היזם, אמנון עובדיה (כ-18%), והיתרה בידי מספר משקיעים נוספים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully