וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מחקר אלגוריתמים שנרכשה ב-83 מיליון דולר מועברת לעובדים - בחינם

הארץ

21.6.2001 / 7:21

סיילינק נקלעה למצוקת מזומנים ונאלצה להעביר את הבעלות לאחר שמנהלי ועובדי מחקר איימו בפיטורים; שווי החברה מוערך על ידי מנהליה בכ-16 מ' ד'

מאת סמי פרץ

שלוש שנים לאחר שרכשה את חברת מחקר אלגוריתמים הישראלית תמורת 83 מיליון דולר, מעבירה חברת סיילינק האמריקאית את הבעלות על החברה ל-50 עובדיה, ללא תמורה.

סיילינק, אחת החברות הגדולות בארה"ב בתחום מוצרי האבטחה לתקשורת, רכשה את מחקר אלגוריתמים ב-98' מידי מייסדי החברה, עמוס פיאט ויוסי טולפן, וקונצרן כור .

מחקר אלגוריתמים עוסקת בפיתוח ושיווק מוצרי תוכנה וחומרה של אבטחת מידע לשוק הפיננסי באירופה, במזרח אסיה ובישראל. כשנרכשה החברה, הוסבר הצעד בצורך בחדירת מחקר אלגוריתמים לשוק האמריקאי, אך שיתוף הפעולה בין החברות לא צלח. בשנה האחרונה נקלעו שתי החברות למשבר, ולפיכך ניסו למצוא פיתרון ולהיפרד.

בחודשים האחרונים ניסתה סיילינק למצוא רוכשים למחקר אלגוריתמים, אך נתקלה בהתנגדות מצידם של עובדי החברה. בשבוע שעבר נפגשו נציגי החברות ועורכי דינן בגרמניה, ושם סיכמו על העברת הבעלות לעובדי מחקר אלגוריתמים ומנהליה, במתכונת של MBO. סיילינק, שנקלעה למצוקת מזומנים, נאלצה לקבל את ההצעה לאחר שמנהלי ועובדי מחקר אלגוריתמים הודיעו כי יתפטרו אם החברה תימכר ללא הסכמתם.

במסגרת ההסכם בין החברות, תקבל סיילינק את טכנולוגיית ה-vpn (חומרה שמאפשרת הצפנה של פרוטוקול אינטרנט), שפותחה במחקר אלגוריתמים, ותוכל להשתחרר מהתחייבויותיה לחברה ללא עלויות נוספות. מחקר אלגוריתמים תיטול על עצמה את ההתחייבויות ללקוחות, ותנסה לאתר משקיע שיזרים לחברה הון, הדרוש לפעילותה.

סיילינק תשאיר בקופתה של מחקר 2 מיליון דולר. במהלך החודשיים הקרובים תפעל הנהלת מחקר, בראשות המנכ"ל ד"ר גדי אהרוני, לגיוס משקיע חיצוני שיזרים לה סכום של כ-4 מיליון דולר. שווי החברה מוערך על ידי מנהליה בכ-16 מיליון דולר, ובכוונתם לשמור על השליטה בה.

בעקבות ההסכם, החליטה מחקר אלגוריתמים על תוכנית התייעלות, שבמסגרתה פוטרו 21 מתוך 71 עובדים שהעסיקה עד לשבוע שעבר. חלק מהעובדים שפוטרו קיבלו הצעה להצטרף לחברת סיילינק בסנטה קלרה, קליפורניה, אך נראה כי הם יוותרו עליה. מחקר אלגורתימים מנהלת כיום מגעים עם כמה משקיעים, אך במידה שלא יימצאו כאלה, החברה עשויה להיסגר.

דובר מחקר אלגוריתמים אישר כי עובדי החברה יקבלו את הבעלות ללא תמורה מידי סיילינק.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully