וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ירידה של 40% בקצב גיוס המנויים של סלקום

הארץ

21.6.2001 / 7:43

פלאפון ופרטנר ממשיכות לגייס מנויים בקצב מהיר; סך גיוס המנויים בשלוש חברות הסלולר ברבעון השני נאמד, לפי הערכות, בכ-350 אלף

מאת הדר חורש

קצב גיוס המנויים של סלקום פחת ברבעון השני של 2001 בכ-40%, ככל הנראה עקב החלפת מערכת הבילינג של החברה.

מנתונים ראשונים בענף התקשורת הסלולרית התברר כי סלקום תסיים את הרבעון השני עם גיוס של כ-90 אלף מנויים חדשים, לעומת גיוס של 160 אלף מנויים ברבעון הראשון.

פלאפון ופרטנר ממשיכות לגייס מנויים בקצב מהיר, וסך גיוס המנויים בכל החברות ברבעון השני נאמד לפי הערכות בשוק הסלולר בכ-350 אלף.

מקורבים לחברה אמרו כי במאי 2001 ביצעה סלקום את השלב האחרון בהתקנת תוכנת הבילינג החדשה, וכתוצאה מכך הופסקו מבצעי מכירות מיוחדים. תוכנת הבילינג, שנרכשה מחברת אמדוקס, אחראית ליכולתה של החברה לרכז נתונים על השימוש ברשת ולחייב את המנויים על השימוש.

החשש מתקלות בתקופת ההחלפה של המערכת והרצתה, גרם לסלקום לעכב את ההכרזות על מבצעים חדשים, ולהתנצל בפני הלקוחות על שיבושים אפשריים, ועל הפסקה זמנית של חלק מהשירותים. בפועל בוצעה ההחלפה כמעט ללא תקלות.

מקורות בשוק הסלולר אמרו הירידה שהורגשה בתחום גיוס המנויים קשורה לבעיית הקיבולת שאליה נקלעה סלקום. שיא הקיבולת של הרשת הקיימת של סלקום נאמד בכ-2 מיליון מנויים, בעוד שכיום מתקרבת החברה לכ-2.1 מיליון מנויים.

המשנה למנכ"ל סלקום, אורן מוסט, הכחיש כי לחברה יש בעיית קיבולת, בוועידת גלובס לעסקים שהתקיימה השבוע.

מנויי החברה אינם חשים עדיין בבעיית שירות, אך בסלקום מעריכים כי גיוס מאסיווי של מנויים חדשים עלול לגרום לירידה באיכות השירות ברשת. סלקום מקווה לפתור את הבעיה בתחילת 2002, עם הקמת רשת נוספת בטכנולוגיית GSM.

החברה עשויה להכריז בסוף השבוע על בחירת ספק המערכות לרשת, מבין שלוש החברות המועמדות - נורטל, נוקיה ואריקסון.

לצורך הקמת הרשת, זקוקה סלקום להקצאת תדרים נוספים, אותם תוכל לקבל רק לאחר שמשרד התקשורת יקיים את מכרז התדרים הסלולריים.

נתוני הגיוס ברבעון הראשון של 2001 הראו כי הקצב הגבוה של גיוס מנויים חדשים לא השתנה משמעותית, בניגוד להערכות ב-2000. הערכות מעודכנות מדברות על פוטנציאל גיוס של 600 מנויים בשנה לפני שהשוק יגיע לרוויה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully