וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

גבור אלפא עלולה להפסיד 6 מיליון שקל בגין השקעתה בקבוצת רוסון

אלי דניאל

21.6.2001 / 9:15

לפני כחודשיים ביטלה החברה את מערך ההסכמים בינה לבין קבוצת רוסון, אשר אמורה להשיב לגבור כ-3 מיליון דולר; בגבור חוששים שהפסקת ההתקשרות בין נייק עולמית לרוסון תקשה על השבת הכספים

הפסד של כ-6 מיליון שקל עלול להיגרם ליצרנית גרבי הספורט, גרבי גבור ספורט אלפא , הנמצאת בשליטת גבור ספורט אחזקות מקבוצת סגיאל , כתוצאה מביטול מערך ההסכמים של החברה עם קבוצת רוסון ומהחלטת חברת נייק העולמית שלא לחדש את הזיכיון שהעניקה לקבוצת רוסון להפצת מוצריה בישראל.

הקשר בין גבור לקבוצת רוסון החל במהלך חודש מארס 2000 עת חתמה החברה על מערך הסכמים עם הקבוצה, הנמצאת בשליטתם של דוד שבדרון ויצחק סוקולוב, אשר מחזיקה בזיכיון הבלעדי לשיווק מוצרי נייק בארץ, הכוללים, בין היתר, גם את הגרביים שמייצרת גבור עבור נייק (84% ממכירות גבור ברבעון הראשון של שנת 2001 היו לנייק אירופה).

גבור העמידה לזכות קבוצת רוסון בטחונות בהיקף של 3 מיליון דולר, להבטחת הלוואה שלקחה רוסון, ובתמורה קיבלה גבור 20% ממניות רוסון. כמו כן, הוסכם בין שני הצדדים כי רוסון תמציא לגבור את הסכמת נייק לכך שגבור תגדיל את שיעור החזקותיה ברוסון ל-50% ממניותיה.

ואולם, לאחר שעד סוף חודש אפריל 2001 לא המציאה רוסון לגבור את אישור נייק להגדלת החזקות גבור ברוסון, הודיעה החברה לרוסון על ביטול מערך ההסכמים בין השתיים. לאור הודעת הביטול, הרי שעל פי המוסכם בין שני הצדדים, בעלי השליטה ברוסון אמורים לרכוש מגבור בחזרה את מניות רוסון שבידיה, בתמורה לערכן הנקוב, ובמקביל, להשיב לחברה את הבטחונות על סך 3 מיליון דולר שהעמידה לרוסון.

בינתיים, בראשית השבוע הודיעה נייק לרוסון כי אין בכוונתה לחדש את הזיכיון שהוענק לה להפצת מוצרי נייק בארץ, כך שהחל מחודש יוני 2002 תפיץ נייק בעצמה את מוצריה בישראל. לפיכך, על רקע ביטול ההסכמים עם רוסון ופקיעת הסכם ההפצה של רוסון עם נייק, בחברה מעריכים כי עשוי להיגרם לה הפסד של כ-6 מיליון שקל, שכן, קיים חשש ממשי כי רוסון לא תצליח לעמוד בהסכם ולהשיב לגיבור את מלוא הבטחונות.

יצוין כי במהלך הרבעון הראשון של שנת 2001 הסתכמו הכנסות רוסון בכ-17 מיליון שקל, ירידה של כ-20% לעומת הרבעון המקביל. בשורה התחתונה הפסידה רוסון ברבעון הראשון כ-1.4 מיליון שקל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully