וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בנק הפועלים: נור תתקשה בשנתיים הקרובות לשוב ולהציג את קצבי הצמיחה שהציגה בעבר

גתית פנקס

21.6.2001 / 11:44

מורידים את ההמלצה למניה מ"קנייה" ל"החזק" ואת מחיר היעד מ-14.7 ד' ל-5.6 ד' - סנט אחד מעל לרמתה היום; מעריכים כי החברה טרם חוותה חולשה במכירות לשוקי אירופה ואסיה

בדו"ח חדש שפירסמה מחלקת המחקר של בנק הפועלים על חברת נור לאחר פרסום התוצאות הכספיות לרבעון הראשון של השנה, לא מתגלה תמונה אופטימית כלל לגבי עתידה של החברה.

"להערכתנו, נור תתקשה בשנתיים הקרובות לשוב ולהציג את קצבי הצמיחה שהציגה בעבר", אומרת האנליסטית רחלי גרשון. עם זאת, היא בהחלט נקטה צעדים כדי להתאים את מבנה ההוצאות שלה להיקפי המכירות הנמוכים יותר, והכריזה על תהליך של ארגון מחדש ועל נקיטת צעדי התייעלות, שאמורים לסייע לחברה לחסוך בהוצאות (החסכון הצפוי הוא של כ-4 מיליון דולר בשנה הקרובה). בין שאר הצעדים הללו ניתן לציין האחדת סניפים של החברה ופיטורים של 70 עובדים (14% מכוח האדם).

הרבעון הראשון של 2001 לא היה בהכרח כזה שנור תשמח לזכור: "תוצאותיה של נור לרבעון הראשון של השנה משקפות את הקשיים אליהם נקלעה החברה, המיוחסים לפי הנהלתה להאטה הכלכלית הפוקדת את ארה"ב ולהשלכותיה על מקורות המימון של בתי הדפוס הקטנים - שוק היעד העיקרי של נור", אומרת גרשון.

ההכנסות לרבעון ירדו ב-20.8% מהרבעון הקודם

והמספרים: ההכנסות הסתכמו ב-31.4 מיליון דולר, מה שהצביע על ירידה של 20.8% מהרבעון הקודם. בנוסף לכך, משקל המכונות מתוך סך הכנסות החברה ירד מ-67% ברבעון הרביעי של 2000 ל-61%. בבנק הפועלים מציינים כי רוב הפגיעה בהכנסות החברה נבעה מקיטון במכירת מכונות לצפון אמריקה, שקוזזה חלקית על ידי גידול במכירת מוצרים מתכלים (דיו ומצעי הדפסה). ובכל זאת, מציינים ביחידת המחקר נקודת אור: עד כה החברה לא חוותה חולשה במכירות לשוקי אירופה ואסיה.

אחת השורות הכואבות ביותר ברבעון היתה זו של ההפסד התפעולי. ברבעון הרביעי של 2000 נור הציגה רווח תפעולי של לא פחות מ-6.1 מיליון דולר, אולם ברבעון הראשון הידרדר מספר זה להפסד של 6.1 מיליון דולר. גם שורת הרווח שבה להיות צבועה באדום: מרווח של 4.1 מיליון דולר ברבעון הקודם (ובתרגום למניה: 26 סנט) להפסד של 6.6 מיליון דולר ברבעון הראשון של 2001 (45 סנט למניה).

נור כיום מחפשת שותף אסטרטגי שיסייע לה בבניית תוכנית למימון לקוחות. כיום לחברה יתרות מזומנים של 14 מיליון דולר, והיא שרפה 5.3 מיליון דולר ברבעון הראשון. לדברי הנהלת החברה, כמות המזומנים בקופה צפויה לקטון ב-4 מיליון דולר נוספים ברבעון השני, אך תזרים המזומנים אמור להשתפר ברבעון השלישי. אקט זה מקושר גם לקיטון בהשקעות ושיפור במלאים.

בבנה"פ מורידים תחזיות צמיחה

שקלול הגורמים הללו מוביל את האנליסטית להוריד את תחזיות הצמיחה לשנתיים הקרובות. כעת, ההערכות הן למכירות של 130 מיליון דולר בשנת 2001 - צמיחה של 7% משנת 2000, ורווח נקי של 5.1 מיליון דולר או 31 סנט למניה, בנטרול הוצאות חד פעמיות הצפויות להסתכם ב-6.5 מיליון דולר (כ-4 מיליון דולר בגין מחיקת מלאי וכ-2.5 מיליון דולר בגין ארגון מחדש).

הורדת תחזיות הצמיחה מובילה באופן ישיר להורדת מחיר היעד למניה מ-14.7 דולר ל-5.6 דולרים (לעומת מחיר של 5.5 דולרים היום). גם ההמלצה למניה משתנה מ"קנייה" ל"החזק". נור, המפתחת מערכות דפוס דיגיטליות בפורמט רחב ובפורמט ענק, נסחרת בבורסת הנאסד"ק לפי שווי שוק של כ-80 מיליון דולר.

לצפייה בריכוז המלצות האנליסטים לחצו על הלינק "המלצות אנליסטים" שבראש העמוד

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully