וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

עובדי חברת הבנייה מושקוביץ מבקשים למנות את שלמה נס כנאמן נוסף

אמיר הלמר

21.6.2001 / 11:46

החברה פועלת תחת צו הקפאת הליכים. העובדים: הנאמן הודיע שאין בכוונתו לצמצם את פעילות החברה עד להפסקתה - דבר שאינו מתיישב עם מטרת הקפאת ההליכים

עובדי חברת י. מושקוביץ , חברה לבנייה, פנו היום לבית המשפט המחוזי בחיפה בבקשה למנות לחברה ולחברות הבנות שלה, הפועלות תחת צו הקפאת הליכים, ובאמצעות הנאמן משה סלמון, נאמן נוסף שיפעל בין השאר להבטחת זכויותיהם. העובדים מציעים כנאמן את עו"ד ד"ר שלמה נס.

כזכור פנתה קבוצת מושקוביץ בראשית חודש מאי, וביקשה הגנה מפני נושיה. הקבוצה טענה כי היא נקלעה לקשיים כלכליים, והסיבות שהביאו אותה למצבה הן בין היתר, מיתון בענף הבנייה והתשתיות, ריבית ריאלית גבוהה יחסית בשנים האחרונות, השפעת המצב המדיני על צמצום בהיצע העובדים בענף הבנייה ושכרם, ואי התאמות בשטחים שרכשו החברות מעיריית תל אביב ביד אליהו.

החברה העריכה בבקשתה אז את חובותיה בכ-500 מיליון שקל, מתוכם חובותיה של הקבוצה לבנקים נאמד בכ-430 מיליון שקל. ביהמ"ש נעתר לבקשת החברה, והוציא צו הקפאת הליכים למשך 30 יום ומינה לה נאמן. לאחרונה הוערך צו ההקפאה ב-3.5 חודשים נוספים עד ל-15 בספטמבר. העובדים, המיוצגים ע"י עו"ד אלון הורנשטיין, מבקשים עוד כי ביהמ"ש יעכב את ביצוע החלטתו של הנאמן להעביר את פרויקט הבנייה בקריית טבעון לבנק טפחות, והתחייבותו להיעתר לכל בקשה של הבנק בעניין.

העובדים טוענים בבקשה כי הסכמתם להמשיך ולעבוד בחברה במהלך תקופת הקפאת ההליכים הותנתה בשניים: הבטחת תשלום המגיע להם בגין עבודתם בתקופה זו, וכן בקיום ההבטחה כי החברה תמשיך לפעול כ"עסק חי" ותגובש תוכנית הבראה סופית.

לטענת העובדים לא עלה בידי הנאמן לקיים אף אחד מהתנאים הללו. העובדים מציינים כי ניהול עסקי החברה בתקופת ההקפאה, לאור היקף הפרויקטים שקיימים לה, מחייבים מינוי של נאמן נוסף לצידו של סלמון, שכן האחרון אינו יכול לעסוק בכך לבדו.

כדוגמא לכך מציינים העובדים את החלטתו של הנאמן להעביר את פרויקט הבניה של החברה בקריית טבעון לידי בנק טפחות. לטענת העובדים פרויקט זה הוא אחד הרווחים של הקבוצה והרווחים האמורים לצמוח ממנו נאמדים בכ-8-10 מיליון שקל.

לדעת העובדים, חוסר בקיאותו של הנאמן, ויתכן שאף חוסר רצונו להתמודד עם הנושא, גרמו לו להיעתר לבקשת הבנק ולהעביר לידו את הפרויקט.

העובדים טוענים עוד כי במסגרת אסיפת עובדים בכירים שנערכה ע"י הנאמן, נמסר להם כי בדיעת הנאמן לצמצם את פעילות החברות עד כדי הפסקתה, וכן הפסקת העסקתם של מנהלי עבודה, מנהלי פרויקטים ומהנדסים בקבוצה.

לטענת העובדים, הדבר אינו עולה בקנה אחד עם מטרות צו הקפאת ההליכים שהם מציאת דרכים להבראת החברה.

לפיכך מבקשים העובדים, כאמור, מינויו של נאמן נוסף מטעמם, שיסייע להמשך פעילות החברה. כמו כן מבקשים העובדים כי ביהמ"ש יורה לנאמן לשלם להם מיידית את כל התשלומים הסוציאליים שמגיעים להם, וכן משכורות שלא שולמו, ולהבטיח את המשך תשלום השכר במשך כל תקופת ההקפאה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully