וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

נשואה זנקס: החשיפה לליש"ט והירידה במכירות מרקס אנד ספסנר יפגעו בדלתא גלילי בטווח הבינוני

אלי דניאל

21.6.2001 / 12:23

עם זאת, החדירה לשוק העממי בארה"ב תיתן את אותותיה בתוצאות הכספיות של שנת 2002; מותיר המלצת "קנייה" תוך הורדת מחיר היעד מ-82 ל-53 שקל

בית ההשקעות נשואה זנקס מפרסם היום עדכון להמלצתו למניית דלתא . האנליסט חיים ישראל מותיר למניית חברת הטקסטיל המלצת "קנייה" תוך שהוא מוריד את מחיר היעד מ-82 שקל ל-53 שקל למניה (מחיר הגבוה בכ-51% ממחיר מניית דלתא גליל עם פתיחת המסחר).

ישראל מציין כי תוצאות החברה לרבעון הראשון של שנת 2001 עלו בקנה אחד עם הציפיות המוקדמות אם כי החשיפה של החברה לשערי חליפין (בעיקר לשער החליפין של הליש"ט אל מול הדולר) ממשיכה להעיב על התוצאות. להערכתו, החשיפה לסיכוני מטבע והביצועים המאכזבים של הלקוחה הגדולה, מרקס אנד ספנסר, אשר מכירותיה צנחו ברבעון הראשון של השנה בכ-16%, עתידים להשפיע לרעה על החברה בטווח הבינוני.

עם זאת, ישראל מציין לחיוב את מהלכיה של החברה במסגרתם היא מקטינה את תלותה במרקס אנד ספנסר, וזאת באמצעות חדירה לשווקים העממיים בארה"ב. ישראל סבור כי צעד זה יבוא לידי ביטוי בביצועי החברה בשנת 2002. ישראל מוסיף כי הוצאות ביצועו של תהליך הרה-ארגון, כמו גם ההוצאות הכרוכות בשילובן של חברות שנרכשו בעת האחרונה ע"י החברה, עשויים להשפיע לשלילה על המצב הפיננסי של החברה בטווח הקצר והבינוני. ישראל סבור כי התמקדות החברה במוצרים בעלי רווח שולי גבוה יותר (דוגמת לבוש תחתון לנשים) והכניסה לשווקים העממים בארה"ב צפויה לתרום לעלייה בשיעור הרווח השולי הגולמי בשנת 2002, אשר צפוי להגיע ל-20.6% לעומת תחזית מוקדמת של 20%.

ישראל מעדכן מטה את תחזיתו באשר למכירות החברה בשנת 2001. להערכתו, הכנסות החברה יסתכמו ב-2001 ב-598 מיליון דולר, ירידה של 8% לעומת ההכנסות בשנת 2000. בהתאם, ישראל מוריד את תחזית הרווח לשנת 2001 והוא מעריך כי הרווח למניה יסתכם ב-1.06 דולר למניה, ירידה של 24% לעומת תחזית קודמת לרווח של 1.4 דולר למניה. באשר לשנת 2002, הרי שישראל מעריך כי ההכנסות יגדלו לכ-653 מיליון דולר והרווח למניה יסתכם בכ-1.39 דולר.

לצפייה בריכוז המלצות האנליסטים לחצו על הלינק "המלצות אנליסטים" שבראש העמוד

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully