וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אלקטרה צריכה נדרשת לשלם מס קנייה בהיקף של 56 מיליון שקל; החברה מתכוונת לערער

אלי דניאל

21.6.2001 / 19:02

המדובר במס על מכירת מזגנים בין השנים 1997 ל-2000; בין החברה לרשויות המס מתנהל כבר הליך משפטי בעניין שומת מס של 26 מיליון שקל על שנים קודמות

החל פרק ב' במחלוקת המתמשכת בין אלקטרה מוצרי צריכה , מקבוצת אלקו החזקות , לרשויות אגף המכס והמע"מ, בעניין תשלום מס קנייה על מזגנים שהחברה מוכרת. החברה מדווחת היום כי אגף המכס הוציא לה היום שומה לתשלום מס קנייה בסך 56 מיליון שקל. לטענת אגף המכס, בתקופה שבין מאי 1997 לאפריל 2001 לקו דיווחי החברה בדבר מס הקנייה שעליה לשלם בגין מכירת מזגנים בחסר.

בחברה מציינים כי המחלוקת העיקרית עם רשויות מס הקנייה נוגעת להנחות הניתנות ע"י החברה ללקוחותיה. לטענת החברה, שלטונות מס קנייה אינם מכירים בהנחות מסוימות שנתנה החברה ללקוחותיה בגין רכישת מזגנים, כהפחתת מחיר לעניין חישוב המס, וזאת בשל שיטת מתן ההנחות. לטענת רשויות מס קנייה, ההנחות אינן עומדות במבחן של מועד החיוב במס, כפי שנקבע בחוק. החברה מסרה כי בכוונתה לערער על שומת המס.

המחלוקת הקיימת בין החברה לרשויות מס קנייה אינה חדשה. היא החלה לפני מספר שנים לאחר שרשויות המס קבעו לחברה בדצמבר 1997 שומת מס קנייה בסך 26 מיליון שקל בגין התקופה שבין ינואר 1994 לאפריל 1997. אלקטרה צריכה השיגה על שומה זו, אולם השגתה נדחתה ע"י מנהל אגף המכס והמע"מ. החברה עירערה לבית המשפט המחוזי וטענה כי הפרשנות שנתנו רשויות המס להוראות החוק שגויה. הדיון בערעור טרם הסתיים, אולם עד כה טרם שילמה החברה את סכום המס השנוי במחלוקת.

יצוין כי מאחר שהחל מה-1 במאי שונתה שיטת החיוב במס קנייה על מזגנים - מאחוז מסוים מהמחיר למס קצוב לפי תפוקת הקירור - אין מחלוקת בין החברה לבין רשויות המס לגבי חישוב המס בתקופה שמאז שינוי שיטת החיוב.

אלקטרה צריכה והחברות הבנות שלה פועלות בתחום מיזוג האוויר, בישראל ובחו"ל, עם פעילות משלימה של יבוא ושיווק בישראל של מוצרי צריכה חשמליים אחרים. הכנסות החברה ברבעון הראשון של שנת 2001 הסתכמו בכ-441.6 מיליון שקל, עלייה של 6% לעומת ההכנסות ברבעון המקביל. בשורה התחתונה הרוויחה החברה ברבעון הראשון כ-8.3 מיליון שקל, גידול של 39% לעומת הרווח ברבעון המקביל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully