וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

שוק המט"ח: פעילות ערה של בנקים זרים ומקומיים העלתה את הדולר ל-4.1770 שקלים

ליאור כגן

21.6.2001 / 19:12

זאת, למרות הערכות כי הדולר ייחלש לקראת סוף השבוע; השער היציג נקבע על 4.1740 שקלים - פיחות של 0.17%

גם סוף השבוע הנוכחי, כמו הקודם, מלווה בתנודתיות בשער הדולר. שערו של הדולר קפץ בשעות הצהריים בכאגורה לרמה של 4.1770 שקלים, לאחר שמשעות הבוקר התנהל מסחר רגוע סביב רמה של 4.1660 שקלים. העליות התמתנו בהמשך ושערו היציג של הדולר נקבע על 4.1740 שקלים.

מחדרי העסקות נמסר כי התחזקות הדולר לוותה בפעילות ערה של גופים זרים ובנקים מקומיים. התחזקות הדולר מתרחשת למרות הערכות כי השקל יתחזק מול הדולר בימים הקרובים.

הנאסד"ק והמצב הבטחוני ממשיכים להיות שני הגורמים שמשפיעים על המסחר בשוק המט"ח. כך, התחזק הדולר מעל לרמה של 4.17 שקלים בתחילת השבוע, על רקע החשש לקריסת הסכם הפסקת האש עם הפלשתינאים. גם הירידות בנאסד"ק, שלוו בהמשך פרסום אזהרות רווח של חברות מובילות, גרמו להתחזקות נקודתית בדולר.

פעילים בשוק המט"ח מעריכים כי הדולר ייחלש בשבוע הבא, בעקבות מספר גורמים: המרות סוף החודש של החברות היצואניות (ייתכן כי חלקן יעדיפו להקדים את ההמרה ולנצל את הרמות הגבוהות יחסית של הדולר בימים אלו), פקיעת האופציות הדולריות של חודש יולי (גורמת בד"כ לייסוף בשקל) והפחתת הריבית הצפויה בסוף החודש בארה"ב, שתצמצם את פער הריביות בין השקל לדולר.

ביום שני צפוי נגיד בנק ישראל, דוד קליין, להודיע על התוכנית המוניטרית. לפי הערכות, יפחית קליין את הריבית בשיעור של 0.2% לרמה של 6.6%.

הירידה בנפח המסחר בשוק המט"ח לא גרמה למשקיעים הזרים להדיר את רגליהם, וביום שני האחרון הסתכם נפח המסחר של המוסדות הפיננסיים הזרים ב-180 מיליון דולר. מחזור המסחר הסתכם ב-620 מיליון דולר, כך שהם ריכזו נפח לא מבוטל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully