וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

שוק המט"ח: הדולר היציג נקבע ברמה של 4.18 שקלים - פיחות של 0.14%

אלי דניאל

22.6.2001 / 13:48

המסחר בשבוע הקרוב יושפע מפקיעת האופציות הדולריות, הפחתות הריבית הצפויות בישראל וארה"ב, המרות סוף החודש והמצב הבטחוני; הפעילים בשוק חלוקים ביניהם לגבי מגמת המסחר בשבוע הבא

שבוע המסחר במט"ח מסתיים היום עם התחזקות נוספת בשערו היציג של הדולר אשר נקבע ברמה של 4.18 שקלים - עלייה של 0.14% לעומת השער היציג מאתמול. בסיכום שבועי רשם הדולר עלייה של 0.09%. בשעה זו ממשיך הדולר להתחזק והוא רושם עלייה מזערית של 0.01% לרמה של 4.1804 שקלים.

מחדר העסקות של בנק דיסקונט נמסר כי נפח המסחר היום היה קטן יחסית, גם בהשוואה לימי שישי קודמים, כאשר רוב הפעילות התבצעה ע"י הבנקים המסחריים, אשר הם אלה שהעלו את הדולר בשעות הבוקר לרמה של 4.184 שקלים - רמה בה החלו להופיע היצעים מצד המגזר העסקי, שבעקבותיהם נקבע הדולר היציג בעלייה מתונה יותר.

בבנק דיסקונט מעריכים כי התחזקות הדולר עתידה להימשך גם בראשית השבוע הבא, כאשר בהמשך השבוע צפויה התייצבות בשער הדולר, על רקע המרות סוף החודש מצד החברות היצואניות ופקיעתן של האופציות הדולריות. באשר להורדות הריבית הצפויות בשבוע הבא, הן מצד בנק ישראל והן מצד הפדרל ריזרב האמריקאי, הרי שבבנק דיסקונט סבורים כי שינויים אלה מגולמים כבר בשער החליפין. בדיסקונט צופים כי בשבוע הקרוב עתיד הדולר להיסחר בטווח מחירים של 4.17 עד 4.20 שקלים.

בבית ההשקעות גיפט סבורים כי בשבוע הקרוב צפויה ירידה זמנית של הדולר לכיוון רמה של 4.15 עד 4.16 שקלים. בגיפט מונים מספר גורמים שעשויים להשפיע על התחזקות השקל, בהם ביקורו של ראש הממשלה בארה"ב, אשר מגביר את הסיכויים שגם בשבוע הקרוב תישמר הפסקת האש השברירית, ולא תחול הידרדרות נוספת במצב הבטחוני. כמו כן, בגיפט סבורים כי נגיד בנק ישראל צפוי להמשיך ולשמור על מדיניות שמרנית בכל הקשור להורדת הריבית - כך שמבחינה זו לא צפויה בשבוע הבא הכרזה על הפחתת ריבית משמעותית.

לאחר שאתמול התחזק סל המטבעות בכ-0.34%, המשיך הסל לעלות גם היום ושערו היציג נקבע ברמה של 4.1999 שקלים - עלייה של 0.05% לעומת שערו היציג אתמול. מנגד, המארק הגרמני והפרנק הצרפתי רשמו ירידה של כ-0.4% כל אחד, ושעריהם היציגים נקבעו ברמה של 1.8219 שקלים ו-0.5432 שקלים, בהתאמה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully