וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אתר האינטרנט iVillage יפטר 40% מעובדיו כחלק ממהלך להגעה לרווחיות

יהודה שויצר

22.6.2001 / 21:16

האתר, המיועד בעיקר לנשים, יפטר 150 עובדים לאחר שהשלים את רכישת Women.com; צופה איזון תפעולי ברבעון השלישי

אתר האינטרנט iVillage (סימול IVIL), המיועד בעיקר לנשים, שרכש לאחרונה את האתר המתחרה Women.com (סימול WOMN) בעסקת מניות בשווי 47 מיליון דולר, הודיע על פיטורי 150 עובדים - כ-40% מכוח העבודה בחברה הממוזגת. החברה ציינה כי בכך היא משלימה את סבב הפיטורים האחרון שלה ואין היא מתכננת קיצוצים נוספים.

הפיטורים הנוכחיים מצטרפים לפיטורים של 70 עובדים עליהם הודיעה Women.com זמן קצר לפני השלמת רכישתה. החברה ציינה כי הפיטורים הם מהלך הכרחי על מנת להגיע ליעדים הפיננסים שהציבה לעצמה. החברה הממוזגת מצפה להגיע לאיזון תפעולי כבר ברבעון השלישי של השנה.

"כאשר עינינו מופנות לעבר יעד הרווחיות אותו אנו רוצים להשיג כבר לפני סוף השנה, אנו נאלצים לנקוט בצעדים של קיצוץ בעלויות של החברה הממוזגת", אמר דובר החברה, קארל פישר. פישר ציין כי החברה מתכוונת לקצץ את הוצאותיה מ-100 מיליון דולר לטווח של 65-75 מיליון דולר.

לפני מספר חודשים הודיעה iVillage על רכישת האתר המתחרה Women.com בעסקת מניות בשווי 47 מיליון דולר, שמטרתה להגדיל את אחיזת iVillage בפלח השוק המקוון המיועד לנשים. במסגרת העסקה, חברת הרסט, המחזיקה ב-46% ממניות אתר Women.com, ובעלי מניות נוספים של אתר הנשים, השקיעו 20 מיליון דולר ב-iVillage, תמורת 9.3 מיליון מניות רגילות של iVillage ואופציות לרכישת 2.1 מיליון מניות נוספות.

עוד התחייבה הרסט לרכוש שירותי הפקה ופרסום מ-iVillage בשווי של 15-21 מיליון דולר בשלוש השנים הקרובות.

מניית האתר iVillage, שהגיעה בשיאה לשווי של 103 דולר למניה, נסחרת כעת במחיר של 1.28 דולרים. מניות החברה נפלו עם יתר מניות האתרים המתמחים (אתרים הפונים לאוכלוסייה ספציפית) עם נפילת מניות הדוט.קום בשנה החולפת.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully