וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

נדחתה בקשה לתביעה ייצוגית נגד תנובה בגין שיווק חלב אנטיביוטי

הארץ

24.6.2001 / 12:41

השופטת דרורה פלפל: תנובה לא הטעתה את צרכני החלב, אלא מדובר בפרסומים של חברה למטרות שיווק, שבהם משתמשת החברה במינוחים פופולריים כדי לפאר את מרכולתה בפני הציבור

בית המשפט המחוזי בתל אביב דחה בקשה לאישור תביעה ייצוגית בסך 46.5 מיליון שקל, שהוגשה נגד חברת תנובה. הבקשה הוגשה על ידי ד"ר אבירם אלרואי, וטרינר שעבד במחלבת תנובה ברחובות במשך שש שנים.

אלרואי טען כי בניגוד לפרסומים של חברת תנובה, לפיהם החלב המשווק על ידה נמצא תחת פיקוח מתמיד ולכן הוא טרי ואיכותי, הרי שבפועל תנובה משווקת חלב פגום - חלב אנטיביוטי שדינו השמדה, המדולל יחד עם חלב תקין וכך משווק לצרכן.

בנוסף טען אלרואי כי על אריזות החלב של תנובה מוטבע סמל המבטיח כי החלב יוצר בתנאי ייצור נאותים, וזאת למרות שתנובה מודעת לעובדה כי כתוצאה מהליכי העבודה במחלבותיה, משווק חלב פגום לצרכן.

אלרואי טען כי כמות החלב המדולל המכיל חלב אנטיביוטי היא כ-1% מסך כל החלב שמשווק לתנובה - כמות העומדת על 9.9 מיליון ליטר חלב לשנה.

השופטת דרורה פלפל דחתה את טענותיו של אלרואי וקבעה כי תנובה לא הטעתה את צרכני החלב. לדבריה, מדובר בפרסומים של חברה למטרות שיווק, שבהם משתמשת החברה במינוחים פופולריים כדי לפאר את מרכולתה בפני הציבור. עם זאת, השופטת מציינת בהחלטתה כי היא מוכנה לקבל את הטענה כי החלב האנטיביוטי ששווק הוא נחות ברמה זו או אחרת מאיכותו של חלב תקין, ואולם אין בכך בכדי לפגוע בצורה משמעותית בערכו התזונתי והכספי של החלב ששווק על ידי תנובה.

השופטת אף הוסיפה כי אין מדובר במקרה שבו אלרואי מייצג קבוצה הומוגנית המבקשת השבה או פיצוי כספי על פי פרמטרים ברורים, אלא בייצוג של כ-1.6 מיליוני משקי בית במדינה, שלכל אחד מהם מגיע פיצוי שונה בהתאם לצריכה בפועל. על כן, תביעה זו אינה מתאימה להתברר במסגרתה של תביעה ייצוגית.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully