וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מריל לינץ': צ'ק פוינט נאלצת לדחוף את מוצריה

הארץ

25.6.2001 / 10:05

מאת חן לינדמן

"שיתוף הפעולה עם חברת IBM ישפר את אחיזתה של צ'ק פוינט בשוק, לאחר שהחברה נאלצה בשנה האחרונה לעבור לשיווק הדוחף את מוצריה בשוק, לעומת מציאות קודמת שבה הביקוש למוצריה בא מהלקוחות" - כך אומרים בית ההשקעות מריל לינץ' בסקירה של מגמות בענף התוכנה.

"החזר על השקעה הוא המלך כיום", אומרים במריל לינץ', לאחר שביצעו את הסיור השנתי בקרב תעשיות התוכנה באזור סן פרנסיסקו. הם מסבירים כי מה שמכתיב כיום את החלטות הרכישה של לקוחות חברות התוכנה הוא חיסכון כספי, המועדף על פני שיקולים אסטרטגיים ארוכי טווח.

"המציאות הכלכלית עדיין קשה, ולא נראה כי יתרחש שיפור בזמן הקרוב", אומרים במריל לינץ', "אנחנו מקווים לשיפור בסוף 2001 או בתחילת 2002". בבית השקעות האמריקאי מציינים כי מסתמן מודל עסקי מעניין - חברות התוכנה מציאות פתרונות ללקוחותיהם דרך שירות באמצעות רשת האינטרנט.

במריל לינץ' אומרים כי לא מעט לקוחות חוו ניסיון רע עם טכנולוגיות מידע, וכעת הם נוקטים זהירות בכל הנוגע לרכישות חדשות. הם מוסיפים כי לא מעט חברות מדווחות כי החדרת מוצרים חדשים נתקלת בקושי רב בהשוואה לעבר.

עוד אומרים במריל לינץ' כי חברות התוכנה הגדולות משנות את דרך פעילותן העסקית, ומעדיפות לפתח בעצמן פיתוחים שבעבר היו עושות חברות סטארט אפ. בנוסף, מציינים במריל לינץ' כי חברות רבות פונות לאפיקי שיווק ישיר.

"מרבית החברת עימן שוחחנו מתאימות את עצמן למציאות החדשה. אנו סבורים כי עם השיפור בסביבה המקרו כלכלית חברות תוכנה ממוצבת במקום טוב שיאפשר להן ליהנות מהשקעות חדשות", אומרים במריל לינץ'.

"אי לכך, אנו ממליצים להתמקד בחברות תוכנה המציעות החזר השקעה ברור ללקוחותיהן. חברות אלו ייצאו מההאטה הנוכחית עם יתרון על פני החברות האחרות". במריל לינץ' טוענים כי בניגוד לשנים קודמות, לקוחות מחפשים מערכות שיספקו אינגרציה בין התוכנות הקיימות בחברה, ולא רכישות של מערכות חדשות.

בית ההשקעות האמריקאי סוקר חברות תוכנה מתחומים שונים. בנוסף לצ'ק פוינט נכללות בסקירה חברות ישראליות כמרקורי ופריסייס. לאחר שבחודשיים האחרונים זוכה צ'ק פינט לתשומת לב מוגברת מצד האנליסטים והמשקיעים, תורמים במריל לינץ' את חלקם למערך הספקולציות לגבי ביצועי החברה ברבעון השני של 2001.

בניגוד להערכות שהושמעו על ידי ליהמן ברדרס, לפיהן התגברות התחרות בסביבה העסקית היא הבעיה המרכזית של צ'ק פוינט, אומרים במריל לינץ' כי הבעיה של החברה בטווח הקרוב היא הביקוש למוצריה, והשפעת המציאות המקרו כלכלית על ביקוש זה. הם מזכירים את העסקה שנחתמה לאחרונה עם חברת טלקום אסיתית, למכירת 10,000 מערכות אבטחה, כאחת העסקות הגדולות ביותר של צ'ק פוינט.

במריל לינץ' מציינים גם את שיתוף הפעולה עם נוקיה, שיניב מוצר סופי בתחום ה-VPN למערכות סלולריות המתקדמות ביותר בשוק, וכן את שיתוף הפעולה עם IBM. "אנחנו מאמינים כי לאחר שתתגבר על בעיית הביקוש לזמן הקרוב, תהיה צ'ק פוינט אחת מחברות תשתיות התוכנה המובילות", אומרים במריל לינץ'.

"מרקורי מנהלת את הצמיחה שלה ביעילות"

"חברת מרקורי אינה חסינה בפני האתגרים המקרו כלכליים, אך נראה כי היא מנהלת את הצמיחה שלה ביעילות, ואף רושמת שיפור בפעילות הלקוחות", אומרים בבנק ההשקעות. מרקורי הודיעה כי הסביבה העסקית ברבעון השני של 2001 מסתמנת כחיובית יותר מזו שברבעון הראשון של 2001. עם זאת, מהחברה נמסר כי יש לסגור עוד עסקות.

"נראה כי חששות שהועלו לאחרונה, לפיהן מרקורי נאלצת להתמודד עם תחרות הולכת וגוברת אינן מבוססות", אומרים במריל לינץ'. "מרקורי מגדילה את נתח השוק שלה על חשבון מתחרים חלשים, כך שייתכן כי תוכל להעלות את מחיר קו המוצרים החדש שמקורו ברכישת חברת פרשווטר". להערכתם, בפני החברה עומדות הזדמנויות בתחום ניהול קשרי לקוחות.

היתרון המשמעותי של פריסייס לגבי חברת פריסייס אומרים במריל לינץ' כי היא נמצאת בעמדה שתאפשר לה למנף את פעילותה הודות למוצר הווב לוג'יק. הם מציינים כי מוצר הדיאגנוסטיקה, סוואנט, מתקבל היטב בשוק, כממשק יעיל לניהול אפליקציות.

במריל לינץ' אומרים כי לפריסייס יתרון משמעותי בתחום הביקוש לאפליקציות לתוכנות ניהול. יתרון נוסף טמון במערכת הפצה יעילה הודות לשותפים להפצה כגון אמדוקס ו-HP. בבית ההשקעות האמריקאי אומרים שפריסייס עומדת בראש רשימת החברות שנראה כי יעמדו בהערכות מריל לינץ' לרבעון השני של 2001.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully