וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

וול סטריט: תנודתיות במסחר במדד הנאסד"ק; אי.סי.איי משילה כ-9% מערכה

גיא ימין

25.6.2001 / 22:20

הנאסד"ק רושם עלייה מינורית של 0.2%; ביוטכנולוגיה כללית ופארמוס מוסיפות 3% ו-7% בהתאמה; תרו עולה ב-2%

על אף העצלות שאיפיינה את פתיחת המסחר, יכלו המשקיעים להתנחם בכך כי המומנטום הכללי היה חיובי וכי מדד הנאסד"ק הוסיף כ-1% לערכו. הנאסד"ק נסחר במגמה תנודתית ועולה כעת ב-0.2%. מדד הדאו ג'ונס יורד ב-0.7%.

יש המעריכים כי הירידות היום הן רק הקדמה לתנופה שיפגינו המדדים המובילים בימים הקרובים, אולם גישה פסימית יותר גורסת כי החשש מפני הדו"חות לרבעון השני יגבר גם על הורדת הריבית הצפויה של הבנק המרכזי. ההערכה הרווחת היא כי הורדת ריבית השבוע, השישית במספר מאז תחילת השנה, היא עניין מוגמר. הדעות חלוקות, עם זאת, לגבי היקפה של הורדת הריבית, וזו צפויה לנוע בין רבע לחצי נקודת אחוז.

גם אלו הסבורים כי הבנק המרכזי ינקוט במדיניות אגרסיווית מודעים לכך כי לקרש ההצלה המוניטרי הזה היו השפעות מוגבלות על הסנטימנט השלילי בשווקים בחודשים האחרונים, והוכחה לכך ניתן אולי למצוא בחולשה שמפגינים השווקים היום.

המישור המאקרו כלכלי, על כל פנים, ידע חדשות טובות עם פירסומו של מדד מכירות הבתים בני הקיימא לחודש מאי, שהצביע על עלייה של 2.9%, והביס את תחזיות האנליסטים. במהלך השבוע צפויים להתפרסם בין היתר מדד אמון הצרכנים לחודש יוני והתוצאות הסופיות של התוצר הלאומי הגולמי לרבעון הראשון.

עליות במניות הביוטכנולוגיה

המניות הישראליות נסחרות במגמה מעורבת עם נטייה לירידות שערים, ומאופיינות במחזורים דלילים יחסית לממוצע.

יוצא דופן בכך הוא מגזר הביוטכנולוגיה והתרופות שספג מהלומות ביום שישי האחרון. בשעה זו מטפסת מניית פארמוס ב-6.9% למחיר של 3.3 דולרים במחזור מסחר גדול מהממוצע. ביוטכנולוגיה כללית עולה ב-2.9% למחיר של 11.3 דולר, לאחר שכבר השילה 15% בחמישה ימי מסחר רצופים של ירידות. וגם מניית תרו בעולות, תוך שהיא מוסיפה 2% למחיר של 79.2 דולר. מהמומנטום החיובי לא נהנית טבע , שמאבדת 2.5% למחיר של 60.9 דולר.

הירידות מתחזקות בשעה זו במניית אי.סי.איי , וזו מאבדת עתה 8.6% למחיר שפל חדש של 4.4 דולרים. גם הודעה מצד חטיבת התקשורת האלחוטית רחבת הפס של אי.סי.איי, אינווייב, על חתימת הסכם OEM עם חברת רדווין, לא מונעת ממניית החברה להשלים ירידה מצטברת של יותר מ-25% מתחילת החודש. אינווייב תעשה שימוש בטכנולוגיה של רדווין, המספקת פיתרון גם לתחום העסקי של ארגונים קטנים-בינוניים, בעוד שרדווין תזכה בפרישה הבינלאומית של אינווייב.

גם לואיו לא סייעה ידיעה חיובית שפירסמה היום, והיא משילה 1.9% למחיר של 1.5 דולרים. ואיו הודיעה כי אחד מלקוחותיה, ספק השירות קרייג ויוירלס אינטרנשיונל, החל להציע למנוייו גישה לאינטרנט בפס רחב באמצעות מערכות הוויירלס של החברה. מערכות אלה מאפשרות למשתמשים באזורים כפריים של קנדה להנות מגישה מהירה לרשת האינטרנט.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully