וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

גולדמן סאקס החל לכסות את מניית רדוור: "המשקיעים יהיו מוכנים לשלם עבור מעמדה המוביל של החברה"

גיא ימין

25.6.2001 / 22:42

מעניקים למניה המלצת "תשואת יתר"; מחיר היעד למניה-22 דולר, בכ-35% מעל מחירה כיום; מצפים כי רדוור תגדיל את נתח השוק שלה ותהפוך לשחקנית הדומיננטית בשוק ה-ITM

הרבה אופטימיות יש בדו"ח של בית ההשקעות גולדמן סאקס שהחל לכסות את מניית רדוור . האופטימיות הזו נובעת בראש ובראשונה מהעתיד הוורוד שצופים האנליסטים לתחום ה-ITM - internet traffic management. עם הוצאות על ITM שיגיעו ל-2.8 מיליארד דולר ב-2004, לעומת 625 מיליון דולר ב-2000, ועם 75% מכלל הארגונים שעדיין לא החלו ליישם את הפיתרונות הללו, רדוור ממוקמת היטב להנות מהביקוש הגובר.

האנליסטים אילן זיווטופסקי, אייב פינקלשטיין ושמעון לוי מקנים למניית רדוור המלצת "תשואת יתר", ומחיר יעד של 22 דולר, הגבוה ככ-36% מעל למחירה הנוכחי.

התרחיש החיובי של גולדמן סאקס כולל את ההערכה כי מערכות ה-ITM יהפכו לחלק אינטגרלי ממערכות התקשורת של הארגון, יחד עם מערכות האבטחה ואחסון המידע. מערכות אלה מסייעות בניהול והכוונת תעבורת המידע ברשת האינטרנט על ידי בדיקת העומסים וחלוקתם על פני שרתי הרשת, וידוא פעולתם של השרתים, והכוונתו של המידע בתאם להעדפות הארגון.

גם תוכנה, וגם מתגים

כמות המידע העוברת בארגון באמצעות אי-מייל, אפליקציות רשת ופיתרונות ניהול מידע הולכת וגדלה. על מנת להתמודד עם צווארי הבקבוק שעלול מידע בנפח כזה לגרום, צריכים הארגונים לרכוש שרתים נוספים, המסרבלים את תעבורת המידע המסובכת בין כה וכה באירגון. פתרונות ה-ITM מציעים אלטרנטיבה שונה, זולה ופשוטה יותר.

בראשית דרכה נכנסה רדוור לשוק עם פתרונות ITM מבוססי תוכנה, הפועלים על גבי התוכנה של הארגון (appliances), כמו שרתים ופיירוולים. פיתרונות אלה מהווים גם היום את מרבית ההכנסות של החברה. פתרונות מסוג אחר הם פתרונות מבוססי מתגים (switched based), הפופולריים במיוחד אצל ספקיות התקשורת, מאחר שהמתגים מצויים בשלד הרשת, בו פועלות הספקיות. כיום מספקת רדוור פתרונות מבוססי מתגים, בנוסף לפתרונות מבוססי התוכנה, והאנליסטים מעריכים כי היא החברה היחידה המשלבת פיתרונות משני הסוגים.

בבית ההשקעות סבורים כי רדוור תמשיך להגדיל את נתח השוק שלה בתחום ה-ITM, בהתבסס על מגמת הגידול שמפגינה החברה מאז הרבעון הרביעי של 1999, בו הונפקה. בשנת 2000 נהנתה רדוור מנתח שוק של 17% במכירות הפתרונות מבוססי התוכנה, והוא צפוי לגדול ל-20% ב-2001.

גם בתקופת ההאטה הנוכחית הצליחה רדוור להגדיל את חלקה בשוק, תוך שהיא חווה המשך הדרישה של לקוחות קצה ארגוניים, השוק בו בנתה החברה בסיס הזמנות רחב. חלק ממתחרותיה של רדוור, להבדיל, הפגינו צמיחה ב-2000 בשל המכירות לחברות הדוט.קום, שתרומתם למכירותיהן הפכה לשולית לאחרונה.

1,700 לקוחות קצה

לרדוור יש מודל מכירות המבוסס על שותפות שיווק המקנה לה יציבות, ומונע את הישענותה על מספר לקוחות מצומצם. מודל זה הצליחה רדוור לפתח גם ברבעון הראשון של השנה, כשהוסיפה עוד 40 משווקים למערך השיווק שלה, הכולל כ-150 חברות. בין החברות שלהן הסכמי OEM עם רדוור מצויות קומפאק, NEC, וגם צ'ק פוינט , ואלו מסייעות לרדוור להגיע לכ-1,700 לקוחות קצה ברחבי העולם.

רדוור גם השכילה להציע ללקוחותיה בסיס מוצרים רחב, והפכה בכך למה שבגודלמן סאקס מגדירים "one-stop-shop" עבור החברות המבקשות פתרונות ITM. "אנו מאמינים כי רדוור תהפוך לשחקנית הדומיננטית בתחום, ומעריכים כי המשקיעים יהיו מוכנים לשלם את הפרמיה שתתלווה למעמד שכזה בכל הנוגע למחיר המניה", אומרים האנליסטים.

אין בכך כדי לומר שלרדוור אין קשיים עימם היא צריכה להתמודד. בטווח הארוך מביעים בגולדמן סאקס זרקור לכיוון התחרות הנשקפת לחברה, בעיקר מצידה של החברה 5F (סימול: FFIV). לאחר שסיסקו רכשה את חברת ArrowPoint, ונורטל את חברת Alteron, הפכה 5F לחברה העצמאית היחידה למעשה המתחרה ברדוור. אולם, האנליסטים מעריכים כי היא אינה יכולה לספק את מגוון השירותים של רדוור, ותסבול מנחיתות עקב כך.

סיסקו ונורטל , מצדן, מתמקדות בעיקר בהספקת פיתרונות ITM לספקיות תקשורת, המשלבות אותם בשלד הרשת, והמשך הפוקוס על לקוחות אלה אף עשוי להפחית את התחרות בעיסקי הליבה של רדוור. האנליסטים מעריכים גם כי התחרות עם סיסקו פותחת פתח לחתימת הסכמי OEM עם מתחרות של החברה כמו סימנס ואלקטל. ובשורה התחתונה, ההאטה הנוכחית במשק אף עשויה לחזק את מעמדה של רדוור בשוק, בשעה שמתחרותיה הקטנות נאבקות להשאיר את הראש מעל למים.

רדוור הצליחה, אומנם, לשמור על צמיחה על אף ההאטה בהוצאות על IT, אך במידה שזו תימשך, גם רדוור אינה צפויה להיות מחוסנת. עם זאת, גם בתרחיש כזה תמשיך רדוור לזכות בנתח שוק, מעריכים האנליסטים, וזאת בהתבסס על הגיוון הגיאוגרפי של לקוחותיה, ועל המודל השיווקי של החברה.

בנוסף, דווקא בסביבה כלכלית בה מצומצמות ההוצאות על IT, גדלה הנכונות לרכוש טכנולוגיית ITM שתגביר את יעילות העברת המידע בארגון.

תעמוד בתחזיות לרבעון השני

האנליסטים מעריכים כי רדוור תעמוד בתחזיות שהציבה לרבעון השני של 2001, ותציג מכירות של 13.1 מיליון דולר ורווח של 10 סנט למניה, המשקפים צמיחה שנתית של 54% ו-37% בהתאמה, וזאת בשעה שמתחרותיה צפויות להציג צמיחה אפסית, ואולי אף שלילית. עם זאת, גם רדוור צפויה להציג ירידה בשולי הרווח של החברה, שהגיעו לכ-85% בממוצע בששת הרבעונים האחרונים.

צפי המכירות ב-2001 מסתכם ב-54.7 מיליון דולר, עלייה של כ-43% לעומת שנת 2000, ותחזית הרווח למניה ב-2001 מסתכמת ב-47 סנט, לעומת 35 סנט למניה ב-2000.

לצפייה בריכוז המלצות האנליסטים לחצו על הלינק "המלצות אנליסטים" שבראש העמוד

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully