וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הערכה: בזק תבצע הפחתת הון בהיקף של 2 מיליארד ש'

ערן גבאי

6.10.2005 / 14:51

עם מינוי ההנהלה החדשה יחלו שיחות מול הוועד בניסיון להקטין את מצבת כוח האדם בחברה

בעלי המניות החדשים בבזק, קבוצת חיים סבן-קרן אייפקס-מורי ארקין, צפויים לבצע הפחתת הון בהיקף של 2 מיליארד שקל בתוך חצי שנה, זו ההערכה בקרב האנשים שמלווים את עסקת מכירת השליטה בבזק.

האוצר יצטרך להמשיך ולהמתין לצ'ק על סך 972 מיליון דולר של קבוצת סבן-אייפקס-ארקין, עבור רכישת גרעין השליטה בבזק, לאחר שאירוע הצילום עם הצ'ק החגיגי לא התקיים היום והוא נדחה לתחילת השבוע הבא. ההערכה היא, שהעסקה תיחתם ביום שני, וקיים סיכוי שחיים סבן ייקח חלק באירוע.

נזכיר כי המדינה מכרה לקבוצת הרוכשים 30% ממניות בזק עם אופציה לרכישת 10.6% נוספים ממניות חברת התקשורת בתוך 4 שנים. עוד נקבע כי העובדים יקבלו אופציה בהיקף של 4.71% מהון המניות של בזק ועוד כ-4.4% עם חתימת ההסכם.

העיכוב בלוח הזמנים מעכב גם את ההחלטה בעניין זהות היו"ר והמנכ"ל של בזק. בעניין היו"ר, צפוי מורי ארקין להתמנות כיושב ראש בזק לתקופה זמנית של כחצי שנה, שלאחריה ייבחר לתפקיד יו"ר קבוע. על תפקיד מנכ"ל בזק מתחרים למעשה, המנכ"ל הנוכחי אמנון דיק, שזוכה לאמונו של חיים סבן, ומולו יעקב גלברד - מנכ"ל החברה הבת פלאפון - שנהנה מתמיכה של קרן אייפקס.

הערכות ראשונות בעניין השינוי הצפוי במצבת כוח האדם בחברה, עם כניסת ההנהלה החדשה, הן שייעשה ניסיון לבצע מהלך פיטורים של 1,500 עובדים במהלך שלוש שנים. כיום קיים עדיין סיכום בין ועד העובדים בבזק לבין הנהלת החברה משנת 2000, לפיו עד 2008 יעזבו את החברה עוד כ-800 עובדים. שלמה כפיר, יו"ר ועד העובדים של בזק, אומר היום כי קיים הסכם עקרונות חתום עם הבעלים החדשים, שכל הפחתת הון תתבצע רק אחרי שיושג הסכם על כך עם העובדים. כמו כן, לטענתו, צפוי להתקיים משא ומתן על העקרונות והפרטים בכל הקשור להיקף ההון שיופחת, פרק הזמן שבו ההפחתה תתבצע ועל היקף הפיטורים הנוסף שיתבע מהוועד בשנים הקרובות.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully