וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

שוק השיחות הבינ"ל ייפתח לתחרות ב-2002

הארץ

26.6.2001 / 7:20

כך הודיע אתמול מנכ"ל משרד התקשורת, דני רוזן, לממונה על הגבלים עסקיים

מאת הדר חורש

מנכ"ל משרד התקשורת, דני רוזן, הודיע אתמול לממונה על ההגבלים, דרור שטרום, כי המשרד מתכוון לפתוח את שוק השיחות הבינלאומיות בפני חברות נוספות. לדבריו, הוא יעניק בתחילת 2002 רישיונות תקשורת בינלאומית לכל דורש, שיעמוד בתנאים שייקבעו לקבלת הרישיון. הדברים נאמרו במהלך פגישה שקיימה אתמול בצהריים צמרת משרד התקשורת עם שטרום.

שטרום אמור לדון בבקשת המיזוג בין חברות התקשורת הבינלאומית ברק וקווי זהב, ואולם הוא מסרב לבחון את אפשרות המיזוג, כל עוד לא הבהיר משרד התקשורת אם בכוונתו לפתוח את שוק השיחות לתחרות. בעת שניתנו רישיונות התקשורת הבינלאומית לחברות קווי זהב וברק, התחייב משרד התקשורת שלא להעניק רישיונות לחברות נוספות עד תום 2001.

ב-2001 החל משרד התקשורת לבחון את השאלה אם יש מקום למתן רישיונות נוספים, נוכח ההפסדים הכבדים שצברו חברות התקשורת הבינלאומית והחשש ליציבותן העסקית של ברק וקווי זהב. עד כה סירב משרד התקשורת למסור מה העלו תוצאות הבדיקה, ואם בכוונתו לאפשר לחברות נוספות להיכנס לשוק התקשורת הבינלאומית.

במשרד התקשורת נוטים להעניק את רישיונות התקשורת הבינלאומית ללא תמורה, ואולם העובדה שברק וקווי זהב שילמו עשרות מיליוני שקלים תמורת רישיונותיהן, מונעת מהמשרד להחליט בשלב זה כי הרישיונות החדשים יינתנו ללא תמורה כלל. אם יינתנו הרישיונות החדשים חינם, עלולות ברק וקווי זהב לטעון כי הן מופלות לרעה, והמתחרים החדשים זוכים ליתרון בלתי הוגן.

פתיחת שוק התקשורת לחברות נוספות מחייבת את שר התקשורת לחתום על תקנות מתאימות, ועל פי ההערכות, הללו ייחתמו עד אוגוסט.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully