וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בנק לאומי מתכנן לגייס מיליארד וחצי שקל בחודשים הקרובים

הארץ

26.6.2001 / 7:28

כך עולה מטיוטת התשקיף שהגיש הבנק לרשות לניירות ערך; בנק הפועלים גייס 260 מיליון שקל מתחילת יוני

מאת עמית שרביט

בנק לאומי ינפיק כתבי התחייבות נדחים בהיקף של מיליארד וחצי שקל. כך עולה מטיוטת התשקיף שהגיש הבנק לרשות לניירות ערך. הבנק יגייס בשלב ראשון 410 מיליון שקל בהנפקה ציבורית, או מקסימום 560 מיליון שקל לפי תנאי ההנפקה. בשלב הבא, יבצע הבנק הנפקות במנות קטנות יותר, לפי צרכיו השוטפים ומצב שוקי ההון.

הבנק ביצע אתמול מכרז לגופים מוסדיים לגיוס 410 מיליון שקל, בשלוש סדרות של איגרות חוב - שתיים מהן צמודות למדד המחירים ולדולר, לתקופות של 15 ו-7 שנים בהתאמה, וכן סדרה לא צמודה לתקופה של 10 שנים.

באג"ח בלתי צמודות ל-10 שנים גייס הבנק מגופים מוסדיים 50 מיליון שקל בריבית שנקבעה במכרז בגובה של 6.9%, ונרשם חיתום יתר של פי 5. ריבית זו גבוהה בכ-0.5% מריבית איגרות החוב הממשלתיות מסוג שחר לתקופה זהה, שנסחרו אתמול בתשואה של 6.4%.

באג"ח צמודות למדד ל-15 שנה גייס הבנק מגופים מוסדיים 157 מיליון שקל בריבית שנקבעה במכרז על 4.9%, בחיתום יתר של פי 5.1. ריבית זו גבוהה ב-0.45% מריבית איגרות החוב מסוג גליל לתקופה זהה, שנסחרו אתמול בתשואה של 4.9%.

באג"ח צמודות לדולר ל-7 שנים גייס הבנק 50 מיליון שקל בריבית שנקבעה במכרז בגובה של ליבור פלוס 0.5%. במכרז זה נרשם חיתום יתר של פי 4.

חתמי ההנפקה, לאומי ושות' - חברה בת של בנק לאומי, מסרו כי התוצאות לא מגלמות את ירידת הריבית שהיתה אתמול.

עוד נודע כי בנק הפועלים גייס כתבי התחייבות נדחים בהיקף של 260 מיליון שקל מתחילת יוני. בכך השלים הבנק גיוס של 880 מיליון שקל המשמשים להון המשני של הבנק. לפי התשקיף, מסגרת ההנפקה היתה מיליארד שקל בשלוש סדרות אג"ח, מהן שתיים בלתי צמודות, ל-7 ו-10 שנים, וסדרה צמודה למדד המחירים לתקופה של 15 שנה.

באג"ח צמודות ל-7 שנים הבנק גייס 80 מיליון שקל. ריבית המכרז בתחילת יוני היתה 7.1%. באג"ח לא צמודות ל-10 שנים הבנק גייס 100 מיליון שקל. הריבית בתחילת יוני היתה 7.25%.

באג"ח צמודות ל-15 שנה הבנק גייס 80 מיליון שקל. ריבית המכרז בתחילת יוני היתה 5.19%.

במערכת הבנקאית מעריכים כי לבנק יש מטרה נוספת בגיוסי ההון, הקשורה למדיניות חלוקת הדיווידנדים האגרסיווית שלו. מהבנק נמסר כי הגיוסים לא קשורים למדיניות חלוקת הדיווידנד.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully