וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

חברת החשמל תובעת מרשות החשמל העלאה חדה בתעריפים; הערכה:פחות מ-15%

הארץ

26.6.2001 / 9:24

מאת עמירם כהן

חברת החשמל הגישה לרשות לשירותים ציבוריים חשמל (רשות החשמל) רשימת תביעות, שאם ייענו, יחייבו את הרשות לאשר העלאה חדה בתעריפי החשמל. במשק החשמל אמרו אתמול כי לא מדובר בבקשה להעלאת תעריפים בשיעור של 15%, הנתון בו נקב יו"ר החברה, אלי לנדאו, אלא בשיעור נמוך יותר. רשימת התביעות נמסרה לרשות ע"י מנכ"ל חברת החשמל, יעקב רזון.

לנדאו אמר לפני כשבועיים כי מחויבותה של החברה למימון פיתוח משק החשמל מחייבת העלאה מיידית של 15% בתעריפים. העלאה בסדר גודל כזה תביא להוצאה נוספת למשק ולציבור של כ-1.5 מיליארד שקל בשנה. מליאת הרשות תדון בימים הקרובים ברשימת התביעות שהגישה חברת החשמל.

דובר הרשות אישר כי חברת החשמל הגישה רשימה של בקשות אך סירב להתייחס לתוכנן עד לקיום דיון בעניין במליאת הרשות.

יו"ר רשות החשמל, פרופ' חיים אילתה, אמור לסיים את תפקידו בסוף החודש לאחר 5 שנות כהונה ברשות. הוועדה המיוחדת שמונתה על ידי שרי האוצר והתשתיות לבחירת מועמד שיחליף את אילתה, צפויה לפנות לאילתה בבקשה כי יסכים להאריך את כהונתו בתפקיד ב-6-3 חודשים.

בכיר בוועדת המינויים אמר כי הוועדה צפויה לפנות לאילתה, מפני שחבריה לא הצליחו להגיע להסכמה על מועמד. 40 איש הציגו את מועמדותם, שהבולטים מתוכם הם הכלכלן דוד אסוס, לשעבר עובד בכיר ברשות החשמל והכלכלן פרופ' ראובן גרונאו, שנתמך על ידי משרד האוצר.

מועמד נוסף הוא ד"ר שלמה ברובינדר, לשעבר מנהל מינהל החשמל במשרד התשתיות, שנתמך לפי הערכות על ידי שר התשתיות, אביגדור ליברמן; ופרופ' איתן שישינסקי. לאחר שהוועדה תיבחר מועמד, המינוי יהיה חייב באישור הממשלה.

בוועדה חברים מנכ"לי משרדי האוצר והתשתיות, אבי בן-בסט ויעקב אפרתי, פרופ' דן זסלבסקי ונציב שירות המדינה, שמואל הולנדר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully