וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

רובינשטיין: מופעלים עלי לחצים לגבי פיצוי החקלאים

הארץ

26.6.2001 / 9:42

הזהיר מפני מחטפים בכנסת, שבהם ייחקקו חוקים שיעגנו את זכויות החקלאים לפיצוי בעת שינוי ייעוד הקרקע החקלאית

מאת אליסה אודנהיימר

היועץ המשפטי לממשלה, אליקים רובינשטיין, הזהיר אתמול מפני מחטפים בכנסת, שבהם ייחקקו חוקים שיעגנו את זכויות החקלאים לפיצוי בעת שינוי ייעוד הקרקע החקלאית.

"אני שומע דברים על מחטפים בכנסת", אמר רובנשטיין. "ואני רוצה להבהיר: לא נהסס לומר זאת, כשהחקיקה תיראה לנו בלתי חוקתית". היועץ המשפטי אמר את הדברים בכינוס השנתי של המכון לחקר מדיניות קרקעית של קק"ל.

רובינשטיין גם דיבר על לחצים כבדים המופעלים עליו בעניין הקרקע החקלאית: "חברי ואני לפעמים מרגישים בדידות מול לחצים כבדים".

עוד אמר כי עמדתו היא שהחלטות המינהל לא שינו את זכויות החקלאים, והפיצוי שניתן הוא מעבר לזכויות. לדבריו, היה רוצה לראות הבחנה לטובת הפריפריה לגבי הפיצוי. הוא אמר כי בהחלטה 727 של המינהל קיימת הבחנה לטובת המרכז, אך דו"ח מילגרום קובע הבחנה לטובת הפריפריה - והוא מקווה כי הממשלה תדון בה, ולא ביהמ"ש.

שר החקלאות, שלום שמחון, תקף בכינוס את רובינשטיין, שמוביל לדבריו, יחד עם הפרקליטות, מדיניות מפלה נגד החקלאים. הוא אמר כי לא תהיה רפורמה בלי הסכמת החקלאים. שמחון טען כי כל ההחלטות בעניין החקלאים מתקבלות בהיעדר עובדות ובדיקות מדויקות, אלא על פי שמועות ותחושות בטן בלבד.

הוא האשים את המדינה כי מעולם לא השקיעה במושבים כפי שהיא משקיעה במגזר העירוני. לטענתו, בניגוד לדברים הנשמעים, התסריט האופטימי ביותר מדבר על הכנסה של 90 אלף שקל לחקלאי במסגרת ההסדר, הרבה פחות ממה שקיבלו חברי אגד, לדוגמה, כאשר הוחלט בממשלה על הפרטת 25% מקווי החברה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully