וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

רו"ח הילמן: להקים בית דין למיסוי ולזרז דיונים בתקדימים

הארץ

26.6.2001 / 10:00

לדברי נשיא לשכת רו"ח לשעבר, נציבות המס פועלת לעתים בניגוד לרוח פסקי דין שניתנו נגדה, ולרעת נישומי המס

מאת בן-ציון ציטרין

רו"ח אלכס הילמן, לשעבר נשיא לשכת רואי חשבון, קורא להקמת בתי דין למסים. לחלופין הוא מציע לבצע רפורמה בדרך הדיון בענייני מס - בכל המקרים שבהם תקדימים משפטיים שניתנו בערכאות נמוכות מצויים בהליכי ערעור הנמשכים שנים רבות.

לדבריו, נציבות המס פועלת לעתים בניגוד לרוח פסקי דין שניתנו נגדה, ולרעת נישומי המס.

בהופיעו בכנס של הלשכה בתל אביב שלשום, תקף הילמן את הסחבת במערכת המשפט ואת התנהגות נציבות המס.

הילמן הביא כדוגמה את פסק הדין שדות (ע.א. 2026/92), שניתן בחודש שעבר, בו אישר בית המשפט העליון פסק דין של בית המשפט המחוזי. זה קבע כי כאשר מוכרים שותפים את חלקם בשותפות, "הנכס" הנמכר הוא הזכות נטו של השותפים בשותפות.

"לפני 19 שנה, במאי 82', נרשמה חברת שדות והועברו אליה נכסי השותפות שדות. השותפים העבירו לפקיד השומה בפתח תקוה דיווח שנוי במחלוקת. הייתי אז סגן פקיד שומה פתח תקוה. מאז, ילדי שהיה אז בן שנתיים משתחרר מהצבא, נולדו לי עוד שני ילדים (אחד מתגייס בימים אלה), מלאתי תפקידים בנציבות המס, עזבתי את המערכת, פתחתי משרד לראיית חשבון, הספקתי להיות נשיא לשכת רואי חשבון.

"עבר כמעט דור שלם ורק בימים אלה, כעבור 19 שנה, מפרסם בית המשפט העליון את החלטתו. 10 שנים אחרי החלטת המחוזי. וזה עוד לא הסוף כי הנציבות שוקלת לבקש דיון נוסף בהרכב מורחב", אמר רו"ח הילמן.

הילמן אמר כי חלק מהנישומים מסרב לשלם ועניינו נשאר תלוי ועומד בבתי המשפט. חלק אחר משלם תחת מחאה. "זהו מצב אבסורדי שעסקים קמים ונופלים, נסגרים או נמכרים, ורק סוגיית המס עדיין שנויה במחלוקת".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully