וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

רישיון שקמה ים עובר ידיים בפעם השלישית: נפטא קונה מנורדן 51% מזכויות הרישיון תמורת 7.65 מיליון דולר

גולן פרידנפלד

26.6.2001 / 12:27

אתמול הודיע הממונה על ההגבלים העסקיים כי הוא לא מאשר את השותפות בין נורדן לבז"ן, ובנורדן מיהרו למצוא שותף אחר

הגלגול השלישי של הבעלות על רישיון שקמה ים שממערב לחופי אשקלון יוצא לדרך. היום הודיעה חברת נפטא כי היא רוכשת 51% מזכויות הרישיון שבבעלות חברת נורדן ומתחייבת לשאת ב-100% מהוצאות החיפושים והפיתוח עד לסכום של 7.65 מיליון דולר. נפטא גם תשמש כמפעילת הרישיון (Operator).

הרכישה בוצעה באמצעות חנ"ל , שהיא חברה בת בבעלות מלאה של נפטא, ואשר מתעתדת להציע לשותפות המוגבלת ישראמקו נגב 2 להשתתף בזכויות הרישיון בשיעור שלא יפחת מ-27.5%. לשותפויות נפטא חיפושים, חנ"ל ים המלח ומודיעין אנרגיה , וכן שותף נוסף, מתעתדת נפטא למכור זכויות השתתפות בשיעור כולל של 22.5%.

אתמול הודיעה נורדן כי הממונה על ההגבלים העסקיים לא אישר את החוזה שלה עם בז"ן לגבי רכישת הזכויות ברישיון שקמה ים, וכי היא מנהלת מגעים עם חברות אחרות לגבי אותו רישיון - מגעים שאכן הבשילו לכדי עסקה.

אולם, גם לפני בז"ן היתה לנורדן שותפה שענתה לשם בריטיש גז, שהחזיקה בזכויות השותפות הללו והחליטה במארס השנה לפרוש מתוכנית הקידוחים המשותפת עם נורדן. יציאת בריטיש גז מהמיזם המשותף עם נורדן העמידה בספק גדול את יכולתה של נורדן לעמוד בתנאי רישיון שקמה, כשאי עמידה בתנאים משמעה החזרת רישיון שקמה לידי הממונה על חיפושי הנפט והגז במשרד התשתיות.

הקידוח מבוצע על סמך סקר תלת מימדי שבוצע בשנה שעברה, שאישר קיום מספר מבנים העשויים להכיל גז בשטח הרישיון, כפי שהתגלו בסקר הדו מימדי שערכה נורדן טכנולוגיות בסוף 1999. אחד המבנים, במרחק של 12 ק"מ מהחוף ובעומק מים של כ-60 מטר, נראה מבטיח ביותר, והוא יהווה את מטרת הקידוח הקרוב שצפוי להתחיל בתחילת יוני.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully