וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

פירסט בוסטון יבצע הערכת שווי לברק וקווי זהב

הארץ

26.6.2001 / 23:52

עקרונות המיזוג בין שתי החברות יסוכמו בתוך שבוע עד עשרה ימים, ולאחר מכן תוגש התוכנית לאישור הממונה על ההגבלים העסקיים, דרור שטרום

מאת הדר חורש

בנק ההשקעות קרדיט סוויס פירסט בוסטון נבחר לבצע את הערכת השווי לחברות ברק וקווי זהב. פירסט בוסטון ביצע בשנות ה-80 הערכת שווי לקראת הפרטתה של חברת כימיקלים לישראל וב-1992 העריך את שווי נכסי קבוצת מאן, שנמכרו לעלית בעסקת מניות ומזומן, שהביאה בסופו של דבר להשתלטותה של מאן על עלית.

ברק וקווי זהב מנהלות מגעים לקביעת עקרונות המיזוג ביניהן. מאיר שני, מנכ"ל כלל תעשיות (המחזיקה באמצעות החברה הבת, כללקום, 44% ממניות ברק), אמר היום (שלישי), כי להערכתו יסוכמו עקרונות המיזוג בתוך שבוע עד עשרה ימים ולאחר מכן תוגש התוכנית לאישור הממונה על ההגבלים העסקיים, דרור שטרום. קווי זהב נשלטת על ידי אליעזר פישמן (74%) וטלקום איטליה (26%).

קווי זהב וברק מחזיקות בנתחים דומים בשוק התקשורת הבינלאומית ויש להן הכנסות דומות. לכל אחת מהחברות כמה עשרות אלפי מנויי אינטרנט, בעיקר מהמגזר העסקי. על פי הערכות, תהיה קבוצת קווי זהב בעלת השליטה בחברה הממוזגת, שכן נטל החובות שלה נמוך יותר. עם זאת, הצדדים למו"מ אינם פוסלים אפשרות שחלק מבעלי המניות הקיימים של קווי זהב וברק יפרשו לאחר המיזוג - וכתוצאה מכך ייווצר מערך שליטה שונה בחברה הממוזגת. בעלי המניות הזוטרים בברק הם ספרינט (25%) פראנס טלקום (10.5%) דויטשה טלקום (10.5%) ומתב (המחזיקה ב-10%).

המיזוג צפוי להתבצע במהלך 2002. החברה הממוזגת צפויה לשלוט בתחילת דרכה ביותר מ-60% משוק השיחות הבינלאומיות. משרד התקשורת בוחן בימים אלה את הדרכים להכנסת מתחרים נוספים לשוק, כדי לשמר את התחרותיות בו.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully