וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

המלצה: אי.די.בי פיתוח וכלל תעשיות ימוזגו ראשונות

הארץ

27.6.2001 / 7:18

לדברי מקורות בסקטור הפרטי, המיזוג מופיע כשלב ראשון בהמלצות הוועדה שהוקמה לבחינת הארגון מחדש בקבוצה. ההערכה היא, כי המיזוג יתבצע באמצעות החלפת מניות

מאת אורה קורן

המיזוג הראשון בקבוצת אי.די.בי יהיה בין כלל תעשיות לאי.די.בי פיתוח - כך מסרו מקורות בסקטור הפרטי. לדבריהם, המיזוג מופיע כשלב ראשון בהמלצות הוועדה שהוקמה לבחינת הארגון מחדש בקבוצה. ההמלצות התקבלו על יו"ר אי.די.בי, ליאון רקנאטי, והנהלת הקבוצה. ההערכה היא, כי המיזוג יתבצע באמצעות החלפת מניות.

הוועדה שהקים רקנאטי לבחינת אפשרויות מיזוג המטות בקבוצה הציגה באחרונה את עיקרי המלצותיה למנהלי אי.די.בי. הוועדה מונה שישה חברים, בהם רו"ח גד סומך ועו"ד דוד חודק, לצד נציגים מקבוצת אי.די.בי. המלצותיה יפורסמו בימים הקרובים.

בימים הקרובים צפויה הודעה על מיזוג מטות בדיסקונט השקעות (דסק"ש) בין אלרון לאלביט בע"מ, כנראה גם בעסקת החלפת מניות. מיזוג זה יהיה שלב מכין לקראת המגעים למכירת אלרון - חלופה המסתמנת כמועדפת על הקבוצה בשלב זה על פני מיזוג אלרון לתוך דסק"ש.

אלביט מחזיקה בין השאר בחברת הסלולר פרטנר ואלרון מחזיקה באלביט ובשורת חברות נוספות מתחומי אלקטרוניקה צבאית, תוכנה, תקשורת אלחוטית רחבת סרט ושירותי תקשורת. בין החברות שאלרון מחזיקה בהן - אלביט מערכות שמוזגה עם אל-אופ, נטוויז'ן, מדיה גייט, אלרון טלסופט ואלרון סופטוור.

בחודש האחרון אישרה הנהלת אי.די.בי כי בכוונתה למכור את אלרון. מיזוג המטות של אלרון ואלביט יהיה מהלך מקדים לקראת מיזוג דסק"ש לתוך אי.די.בי פיתוח. לאחר שיושלם גם מהלך זה, כנראה עד 2004, יוחלט אם למזג את אי.די.בי פיתוח לתוך החברה האם אי.די.בי אחזקות .

המיזוגים לתוך אי.די.בי פיתוח יעלו לדיון בקבוצה את שאלת מעמדם של המנכ"לים המשותפים באי.די.בי פיתוח, דליה לב ואלי כהן, מול מנכ"ל כלל תעשיות, מאיר שני, ומנכ"ל דסק"ש, עמי אראל.

במסגרת תהליך המיזוג יוגדרו תחומי המיקוד של הקבוצה וייעשה מאמץ למכור חברות שלא ישתלבו בליבת העסקים שלה. בסקטור הפרטי העריכו אתמול, כי תיתכן מכירה של חברות גם מליבת העסקים אם תושג הסכמה לגבי מחירן. עם זאת אמרו המקורות, כי בשלב זה מבקשת הנהלת הקבוצה פרמיות גבוהות יחסית, במיוחד לאחזקותיה בחברות התקשורת.

בתום שלב מיזוגי המטות צפוי פיצול מחדש של חברות הקבוצה על פי תחומי עיסוקן. על פי המלצות חברת הייעוץ הבינלאומית, ביין אנד קומפני, שניתנו ב-99' תתמקד הקבוצה בשישה תחומים: תקשורת, טכנולוגיה מתקדמת, תעשייה, נדל"ן, קמעונות, ביטוח ופיננסים. לפי המלצות של בית ההשקעות יו.בי.אס ורבורג, עדיף לפצל את הקבוצה לארבע חטיבות או חברות בנות בתחומי כלכלה ישנה וכספים, תקשורת, חברות נסחרות, וחברות בשליטה מלאה של הקבוצה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully