וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

סלומון סמית ברני: מגזר הסמיקונדקטורס וציוד הטלקום יתאפיין באזהרות רווח ברבעון השני

שלומי גולובינסקי

27.6.2001 / 13:53

בבית ההשקעות ממליצים למשקיעים להשקיע בחברות מובילות שוק, עם יכולת ראות טובה לרווח הקצר

עונת אזהרות הרווח כבר בעיצומה, ובבית ההשקעות סלומון סמית ברני כבר מפרסמים תחזית לא רק לגבי ביצועי החברות, אלא כמה מהן יפרסמו אזהרת רווח. האנליסט ויקטור הלפרט מציין, כי ברבעון הראשון של השנה פירסמו 6 חברות שהיו מכוסות על ידו (בריזקום , סרגון , אם סיסטמס ואחרות) אזהרות רווח.

הלפרט מעריך, כי ברבעון הנוכחי נזכה לראות כמות דומה של חברות מודיעות על תוצאותיהן הכספיות מוקדם מהצפוי. הלפרט מעריך עוד, כי אזהרות הרווח יאפיינו בעיקר את מגזר הסמיקונדקטורס ואת החברות הקשורות לענף הטלקום.

להערכת הלפרט, הרבעון השני של השנה עומד להיות קשה עבור החברות שהוא מכסה, בערך כמו הרבעון הראשון. לדבריו, הציפייה היא שעד סוף השנה יתחילו הורדות הריבית האגרסיוויות של הפד לתת דחיפה להשקעות הון חדשות, לצד פיתרון בעיות הצטברות המלאים אצל חלק מהחברות, בעיה שיצרה ויוצרת מחיקות ענק.

בינתיים, ממליץ הלפרט לציבור המשקיעים לשקול השקעה בחברות שהן מובילות שוק, עם ראות טובה ביחס לתוצאותיהן בטווח הקצר. אחת מהן היא חברת קומברס . הלפרט מעריך, כי קומברס נהנית מצבר הזמנות חזק, וכן מחדירה מוצלחת במיוחד לשוק האינטרנט הנייד.

עוד חברה מובילת שוק אותה מציין הלפרט היא אי.סי.טל , העוסקת בפיתוח מערכות לאיתור הונאות ברשתות טלפון. בהקשר זה מציין הלפרט כי אי.סי.טל מתפתחת לכיוון של חברת תוכנה מובילה בתעשייה.

לגבי מגזר הסמיקונדקטורס, הלפרט מעריך כי הרבעון השני יהיה קשה, אולם שיפור מתון יחול כבר ברבעון השלישי של השנה. להערכתו, שינוי מגמה של ממש בענף הסמיקונדקטורס יחול רק ב-2002. הלפרט מצטט את אנליסט מגזר הסמיקונדקטורס של סלומון סמית ברני, ג'ון ג'וזף, שאומר כי הנתונים מצביעים על כך שנגיע לתחתית בחודש אוגוסט הקרוב.

מנתונים אלה עולה כי מניות אם סיסטמס, אורבוטק וצורן לא זוכות ליתרונות יחסיים.

לצפייה בריכוז המלצות האנליסטים לחצו על הלינק "המלצות אנליסטים" שבראש העמוד.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully