וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

שני מתווכי היי-טק תובעים 4% ממניותיה של Eplication הישראלית

אמיר הלמר

27.6.2001 / 14:57

טוענים כי לולא מאמצי התיווך שלהם להבאת משקיע לא היתה קמה החברה; החברה סיימה לאחרונה סיבוב גיוס של 12 מ' ד' לפי שווי של 40 מ' ד' אחרי הכסף

יהודה בנטוב ויצחק (פיצי) ויטקונסקי הגישו היום לביהמ"ש המחוזי בתל אביב תביעה בה הם מבקשים שביהמ"ש יצהיר על זכותם לקבל 4% מהון המניות של הסטארט אפ הישראלי Eplication, בטענה כי הם אלו שתיווכו בין היזם שמואל מלמד ובין המשקיע איב ביג'יו שהקימו לפני כשנה את החברה.

חברת איפליקיישן פיתחה טכנולוגיה להאצת העברת תכנים באינטרנט אל הגולש באמצעות מוצר המאתר באופן דינמי את מיקומו של הגולש ביחס לתוכן, ומעביר אותו מהשרת הקרוב ביותר. החברה הודיעה לאחרונה כי סיימה סבב השקעה שהסתכם ב-12 מיליון דולר לפי שווי של 40 מיליון דולר אחרי הכסף.

את הגיוס הובילו דרייפר פישר ג'רווטסון, קרן הון סיכון בינלאומית, שהשקיעה 7 מיליון דולר, וקרן גרינהאוס של חברת המדיה רויטרס, שהשקיעה 5 מיליון דולר.

בתביעה, שהוגשה באמצעות עוה"ד ארנון שגב ואסף כהן ממשרדו של עו"ד תוסייה-כהן, טוענים השניים כי בשנת 1999 פנה אליהם שמואל מלמד בבקשה שיעזרו לו למצוא משקיע (אנג'ל) לרעיון שעמד ביסוד איפליקיישן.

השניים טוענים כי לאחר מאמצים לא מבוטלים הצליחו לעניין את איב ביג'יו להשקיע השקעת סיד ברעיון והפגישו בינו לבין מלמד בתחילת שנת 2000. פגישה זו, לטענתם, צלחה והשניים הקימו את החברה.

עוד טוענים התובעים כי ביניהם לבין מלמד היה הסכם בעל פה שנחתם בתקיעת כף, כי בתמורה לשירותי התיווך שלהם הם יקבלו תמורה הוגנת ומקובלת מתוך הון המניות המוקצב של החברה מיד ובסמוך להקמתה.

למרות זאת, טוענים השניים כי לאחר הקמת החברה ולמרות בקשות חוזרות ונשנות לא קיימו הנתבעים את הבטחתם להקצאת המניות. התובעים טוענים כי הנתבעים היו מעוניינים להקצות להם מניות החברה בתשלום מופחת אך סירבו להקצות את המניות ללא תמורה נוספת מעבר לתמורת שירותי התיווך שנתנו.

לנכוח זאת טוענים למעשה התובעים כי אין מחלוקת בין הצדדים באשר לזכותם להקצאת המניות כתמורה לשירות, אלא רק באשר לשיעור ושווי התמורה.

לפיכך מבקשים התובעים מביהמ"ש שיצהיר על זכותם לקבל 4% מהון המניות המונפק של החברה כפי שהחזיקו שני היזמים מיד בסמוך להקמתה של החברה, תוך עריכת דילולים מתאימים בהתאם להשקעות השונות שבוצעו בחברה. טרם הוגש כתב הגנה (א' 2033/01)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully