וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

כונס פרינטלייף גילה כי ציוד של החברה הבת בארה"ב עומד למכירה באתר מכירות פומביות במיליון דולר

אמיר הלמר

27.6.2001 / 21:35

ביהמ"ש הוציא לבקשתו צו זמני המונע העברת נכסי החברה; מבקש למנות חוקר להתחקות אחר גורל כספי החברה ונכסיה

ביהמ"ש המחוזי בתל אביב נענה לפנייתו של כונס הנכסים הזמני של חברת פרינטלייף.קום מטעמו של בנק הפועלים , עו"ד עופר שפירא, שביקש להוציא צו מניעה זמני נגד חברת European Venture Partners, שלפי מידע שהגיע אליו - מתכוונת למכור נכסים של החברה הבת של פרינטלייף, printlife.com, באמצעות חברת מכירות פומביות באינטרנט. ביהמ"ש הוציא נגד EVP צו מניעה זמני במעמד צד אחד למשך 7 ימים.

כזכור, לפני כשלושה חודשים מונה שפירא ככונס נכסים לפי בקשת בנק הפועלים, שהינו נושה של החברה בשל חוב של כ-7.5 מיליון שקל.

שפירא טען לאחרונה בדו"ח שהגיש לביהמ"ש כי ממידע שיש ברשותו עולה כי הושקעו בחברה, שפיתחה טכנולוגיה המאפשרת לצרכן להעביר באמצעות מחשב תמונות שצולמו במצלמות דיגיטליות ולמוסרן להדפסה באינטרנט, כ-18 מיליון דולר, כאשר 12 מיליון דולר מתוכם הושקעו בה מסוף אוקטובר אשתקד, וכמעט שלא נותר דבר מוחשי מהשקעות אלה.

בבקשה שהגיש לביהמ"ש טען הכונס כי גילה שבחברת DIGITAL ISLANDS האמריקאית מצוי ציוד מחשבים (שרתים) שנרכש ע"י חברת פרינטלייף והועבר על ידה לחברה הבת בארה"ב בשווי של כ-600 אלף דולר.

עוד טוען הכונס כי למרבה הפתעתו התברר לו שחברת EVP, הטוענת כי היא נושה של החברה, העבירה דרישה ל-DIGITAL ISLANDS להעביר לידיה את הציוד, וכי בכוונתה למכור את הציוד ולקבל לרשותה את תמורתו על חשבון הלוואה שהעמידה לטענתה לחברה הבת של פרינטלייף.

הכונס טוען כי העביר הוראה לחברת DIGITAL ISLANDS שלא להעביר את הציוד לידי EVP משום שהציוד שייך לחברה וכפוף לשיעבוד שהיה קיים לבנק על כל נכסיה.

עוד טוען הכונס כי לפני מספר ימים התברר לו כי ציוד של חברת פרינטלייף עומד למכירה באתר האינטרנט למכירות פומביות של חברת cowen Alexander, ומבדיקת ההצעות הזוכות במכרז הפומבי התברר כי סך התקבולים הצפוי ממכירת הנכסים הוא כמיליון דולר.

הכונס גורס כי למרות שמצוין במפורש שהנכסים הם של פרינטלייף, ואפילו נעשה שימוש בלוגו החברה, לא ברור האם הציוד הזה אכן של החברה. מכל מקום מציין הכונס כי פנה לאתר המכירות ויידע אותו בדבר המצב המשפטי של החברה, ואסר עליו להעביר את הנכסים או תמורתם.

הכונס מציין בבקשתו כי עד כה לא נתקבלה כל תגובה מאתר המכירות, וכי נראה על פניו ש-EVP היא העומדת מאחורי המכירה. לפיכך, ביקש הכונס את צו המניעה שכאמור ניתן לו.

בקשה לחוקר מיוחד

בבקשה נוספת שהגיש הכונס היום הוא מבקש מביהמ"ש לאשר לו מינוי חוקר מיוחד לשם ביצוע חקירות בדבר גורלם של כספי החברה ונכסיה.

הכונס טוען כי למרות בקשות חוזרות ונשנות מדירקטורים של החברה לקבל מידע בדבר נכסי החברה, הם אינם נענים. לפיכך, מתקבל הרושם שהדירקטורים רואים עצמם כפטורים מאחריותם כלפי החברה לאחר התפטרותם.

לטענתו, נטישת הדירקטורים את ענייני החברה היתה ועודנה מעוררת תהיות לא מעטות, במיוחד לאור זאת שבחברה הושקעו, כאמור, כ-18 מיליון דולר, מתוכם 12 מיליון דולר מסוף אוקטובר 2000.

מבדיקת הספרים שהגיעו לידי הכונס עולה כי חלק מכספי החברה שימש לצורך רכישת ציוד אשר הועבר לחו"ל בדרכים לא ברורות וללא הסכמת הנושה המובטח - בנק הפועלים.

לפיכך, מבקש הכונס למנות את חברת החקירות א. יקים לצורך התחקות אחר נכסיה של החברה בארץ ובחו"ל.

חברת פרינטלייף עסקה בפיתוח תוכנות ואמצעי דפוס המאפשרים הדפסה של תמונות שצולמו במצלמה דיגיטלית באיכות גבוהה באמצעות אתרי אינטרנט. לחברה היו שתי חברות בנות שעסקו בפיתוח התמונות בארה"ב וביפאן.

פרינטלייף הוקמה בישראל באוקטובר 1999 על ידי עמוס זיו וטל פרנס. בחברה השקיעו בין היתר קרן סאיטקס, מיצובישי, Israel seed וקרן ההון הסיכון ג'פקו מיפאן. (פש"ר 1210/01).

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully