וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

טבע חתמה על הסכם לשת"פ אסטרטגי עם IMPAX - תשקיע 15 מ' ד' ברכישת מניותיה

אלי דניאל

28.6.2001 / 8:35

כמו כן תזכה לזכויות שיווק בלעדיות בארה"ב של 12 מוצרים גנריים של IMPAX בתמורה ל-22 מ' ד' נוספים

טבע מדווחת היום על חתימת הסכם לשיתוף פעולה אסטרטגי עם חברת IMPAX Laboratories האמריקאית לשיווקם של 12 מוצרים גנריים בשחרור מושהה.

על פי ההסכם שהושג בין הצדדים, טבע תזכה לזכויות שיווק בלעדיות בארה"ב ובאופציה לרכישת זכויות דומות בשאר צפון אמריקה, בדרום אמריקה, במדינות האיחוד האירופי ובישראל.

המוצרים הגנריים בגינם נחתם הסכם שיתוף הפעולה כוללים 5 מוצרים הממתינים לאישור ה-FDA, שלושה מוצרים המצויים בשלבי פיתוח ו-3 מוצרים נוספים עליהם יסכימו הצדדים במשותף. כמו כן, טבע קיבלה אופציה לרכישת זכות שיווק בלעדית במוצר נוסף של IMPAX הממתין, אף הוא, לאישור ה-FDA.

במסגרת ההסכם, תקבל IMPAX סכום כספי בהיקף של עד 22 מיליון דולר, בהתאם להשגתן של אבני דרך מסוימות. בנוסף, הצדדים הסכימו כי עד לחודש יוני 2002 תשקיע טבע 15 מיליון דולר במניות IMPAX.

ביל פלטשר, נשיא טבע צפון אמריקה, מסר כי "טבע שמחה על ההזדמנות לשתף פעולה עם IMPAX. הסכם זה משקף את האסטרטגיה של טבע לפיה אנו מחויבים להרחיב ולשפר באופן תמידי את סל המוצרים, תוך מתן אפשרות ללקוחותינו ליהנות ממוצרים המבוססים על טכנולוגיה מתקדמת".

חברת IMPAX האמריקאית (מטה החברה ממוקם בקליפורניה) עוסקת בפיתוח, ייצור ושיווק של תרופות, לרבות תרופות גנריות. כיום משווקת החברה למעלה מ-25 מוצרים. מניותיה של IMPAX נסחרות בבורסת הנאסד"ק (IPXL) לפי שווי של כ-472 מיליון דולר. בשנת 2000 הסתכמו הכנסותיה של IMPAX בכ-10.2 מיליון דולר.

בארי ר. אדוארדס, מנכ"ל משותף ב-IMPAX, ציין כי "השותפות האסטרטגית עם טבע מהווה אבן דרך עבור IMPAX ונותנת תוקף ליכולות הפיתוח וכישוריו של צוות הפיתוח שלנו". אדוארדס הוסיף כי "טבע הינה חברה גנרית מן השורה הראשונה בעולם ואנו מברכים על האפשרות לנצל את מעמדה".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully