וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

שלום מגייס רוב להסטת 2.8 מיליארד שקל לביטחון

הארץ

28.6.2001 / 9:07

מאת צבי זרחיה

שר האוצר סילבן שלום פועל לגייס רוב בוועדת הכספים בעד הצעתו להסיט 2.8 מיליארד שקל בתקציב המדינה למערכת הבטחון, לקראת הדיון וההצבעה בסוגיה זו שייערכו בשבוע הבא בוועדה.

שלום קיים אמש סבב שיחות עם ח"כים וראשי סיעות, שבהם נמסר לו כי יהדות התורה, ש"ס, המפד"ל ונציגי הסיעות הערביות בוועדה לא יאפשרו לו להקפיא לחצי שנה את חוק משפחות ברוכות ילדים, וכן על התנגדות נרחבת בוועדה לקיצוצים בחינוך, ברשויות המקומיות, ובתקציבי המשרדים החברתיים. ההערכה היא שבסופו של דבר ההצעה תאושר, ויוכנסו בה מספר שינויים, בהשוואה להצעה המקורית של האוצר.

בקואליציה טוענים כי למרות התנגדויות לחלק מהצעות הקיצוץ, בהצבעה המכרעת צפוי רוב בעקבות תמיכתם של ח"כים בוועדה מהליכוד, יהדות התורה, ש"ס, המפד"ל, האיחוד הלאומי וח"כים מסיעות נוספות.

עם זאת, הדגישו כי עד לרגע ההצבעה עשויים ח"כים וסיעות להקשות את עמדתם, בניסיון להשיג הפחתה בקיצוץ של חלק מסעיפי התקציב ו/או הגדלת תקציבים למוסדות מקורבים. שר האוצר נועד אמש עם יו"ר ועדת הכספים, ח"כ יעקב ליצמן, ועם יו"ר ועדת הפנים, ח"כ משה גפני (יהדות התורה).

ליצמן תבע כי שלום יממש את התחייבותו להעביר לאישור הוועדה את הקצבת המשאבים למוסדות הדת החרדיים ולהתנחלויות. ליצמן וגפני קבלו על כך שלא הועברו עדיין כל הכספים המיועדים למוסדות הדת. שלום הבהיר כי יעשה כן רק לאחר שההצעה להסטת משאבים תזכה באישור הוועדה. באוצר העריכו כי ח"כי יהדות התורה יתמכו בהצעה.

ליצמן הבהיר כי לא יסכים לפגיעה בחוק משפחות ברוכות ילדים. מאוחר יותר נפגש שלום עם חבר ועדת הכספים, ח"כ נחום לנגנטל (מפד"ל). שלום הציג בפניו את הצעת הקיצוץ, וקיבל את הבטחת לנגנטל לתמיכה, אף שהוא חבר אופוזיציה.

בש"ס הובעה באחרונה התנגדות לחלק מהצעת הקיצוץ שאישרה הממשלה במשרדים שבראשם נציגי המפלגה. שר הבריאות, נסים דהן (ש"ס), קבל אתמול כי משרד האוצר אינו נענה לתביעתו להגדיל המשאבים המיועדים לאמצעי בריאות בשטחים, כמו אמבולנסים. יו"ר ש"ס, השר אלי ישי, הודיע לשלום כי חברי סיעתו בוועדה יתנגדו להצעת האוצר, במידה שלא תהיה מקובלת על שרי המפלגה. עם זאת, בכירים בקואליציה העריכו כי ש"ס תתמוך בהצעה אם תיווכח כי לעול שאר משרדי הממשלה.

במפלגת העבודה הובעה אתמול תרעומת על קיצוץ 350 מיליון שקל בתקציב הרשויות המקומיות. יו"ר סיעת העבודה, ח"כ אפי אושעיה, אמר כי סיעתו עלולה להתנגד להצעת ההסטה. בקואליציה הביעו תקווה כי בעבודה יצביעו בסופו של דבר בעד הצעת האוצר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully