וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

דיסנצ'יק: בזק לא לחצה על יס בעניין תשתיות הלקוח

הארץ

28.6.2001 / 9:14

מאת הדר חורש

יו"ר בזק , עידו דיסנצ'יק, אמר אתמול לחברי ועדת הכלכלה של הכנסת כי בזק לא הפעילה לחצים על חברת הלוויין כדי שזו תוותר על דרישתה להעביר לבעלות המנוי את תשתית הכבלים שבביתו. דיסנצ'יק האשים את המשנה ליועץ המשפטי לממשלה, דוידה לחמן-מסר, בכך שאמרה לעיתונאים שבזק "התערבה בעניינים לא לה והורתה ליס לשנות את עמדתה, כך שזו תהיה נוחה לבזק".

דיסנצ'יק התייחס לדיון שקיימה ועדת הכלכלה ביום שני השבוע. בדיון הסכים מנכ"ל יס, שלמה לירן, להצעה שחיבור הכבלים בבית המנוי יישאר בבעלות הכבלים ויועמד לשימוש כל חברת תקשורת המבקשת להשתמש בה, במתכונת של שימוש משותף. כמה דקות לפני שלירן השמיע את עמדתו, הסביר פרקליט חברת הלוויין, מוריאל מטלון, מדוע מתנגדת החברה להצעה לשימוש המשותף ודורשת להעביר את התשתית לידי המנוי.

בעקבות הסתירה בין דברי פרקליט החברה לבין דברי המנכ"ל, העלו חלק מהנוכחים סברה שחברת הלוויין שינתה את עמדתה תחת לחצה של בזק. בזק, שהיא בעלת תשתיות תקשורת בבתים רבים, אינה מעוניינת שהחוק יאפשר לדיירים להעביר לבעלותם את התשתיות ולנתק בכך את ההתקשרות ארוכת הטווח עם החברה.

בישיבה שהתקיימה אתמול דחה דיסנצ'יק את הטענה שבזק לחצה על יס לבטל את עמדתה לנוכח האינטרס של בזק, בעלת המניות הדומיננטית בחברה.

לחמן-מסר דחתה את טענותיו של דיסנצ'יק, כאילו האשימה את בזק בלחץ על חברת הלוויין, אך ציינה במכתב ששלחה לחברי הוועדה כי הנסיבות שבגללן שינתה יס את עמדתה מדברות בעד עצמן. היא כינתה את דבריו של דיסנצ'יק כלפיה "השמצות אישיות שאין להן שחר, שמלמדות על האומר אותן יותר מאשר על תוכנן".

בישיבת הוועדה אתמול הקריאו לירן וסמנכ"ל חברת הלוויין, מיכל רפאלי דורי, הודעות שמהן עולה כי החברה מצדדת בזכות הלקוח לרכוש את הכבלים שבביתו, אך תומכת גם באפשרות השימוש המשותף כפתרון מהיר לבעיית הגישה לבית המנוי.

לירן: "השידור הדיגיטלי של הכבלים לא משפיע על יס"

מנכ"ל חברת הלוויין, שלמה לירן, אמר אתמול כי שיעור המנויים המבקשים לעבור מחברות הכבלים לחברת הלוויין ומתחרטים על כך, גדל בחודשיים האחרונים מ-%35 ל-%44. לירן אמר כי אינו מייחס את הגידול במספר המתחרטים להצעות חברות הכבלים לשירות דיגיטלי וערוצים פורנוגרפיים, אלא להגברת מאמצי השיווק וההטבות שמציעות חברות הכבלים למנויים המבקשים לעוזבן.

לדברי לירן, בתקופה האחרונה גדל מספר המנויים המתעניינים בשירותי הלוויין ב-50% לעומת מספר הפונים עד לפני חודשיים, והוא מגיע ל-1,800 בקשות להתחברות ביום. על פי הסכם הכבילה בין חברות הכבלים לחברת הלוויין, עומדים לרשות הכבלים חמישה ימים כדי לשכנע את המנוי לחזור בו מכוונתו לעזוב. לנוכח הסדר זה, מצליחה חברת הלוויין לחבר רק 56% מסך הפונים אליה בבקשה להצטרף.

לירן אמר אתמול כי מה שהביא לביטול דרישת החברה להעביר את הבעלות על תשתית הכבלים בבית המנוי לידיו, הוא הצורך הדחוף שלה בביטול ההסכם המעניק לחברות הכבלים חמישה ימים לשכנוע המנוי. כך, אמר לירן, יושג מהר יותר הסדר המאפשר העברה מהירה של תיקון לחוק שיבטל את ההסדר הכובל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully