וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

תדליס הדגימה הקמת רשת תקשורת מבוססת Bluetooth

הארץ

28.6.2001 / 9:20

מאת הדר חורש

חברת תדליס מקבוצת תדיראן קשר השלימה ניסוי בהקמת רשת תקשורת מקומית בטכנולוגיית בלו-טות (Bluetooth) לתקשורת אלחוטית קצרת טווח. בלו-טות הוא תקן אחיד לתקשורת אלחוטית בתדרים שהשימוש בהם אינו דורש רישיון. החברה מסרה כי הפעילה לראשונה רשת מקומית אלחוטית לתקשורת קול ונתונים הכוללת שרת ותחנות עבודה, על בסיס תוכנה שפיתחה.

המערכת תותקן במתכונת ניסויית (ביטא) אצל שלושה לקוחות באירופה ולקוח ישראלי. תדליס מתכוונת להתחיל בשיווק מסחרי של המערכת ב-2002. המערכת מיועדת בעיקר לארגונים ומאפשרת לכל הנמצאים בבניין להתחבר באמצעות מחשבים ניידים, מכשירי כף יד או טלפונים סלולריים לרשת הפנים ארגונית, בתקשורת נתונים רחבת פס או בתקשורת קול. סמנכ"ל השיווק של תדליס, איל רשף, אמר כי בעתיד עשויה טכנולוגיית בלו-טות להתחרות בטכנולוגיות האינטרנט הסלולרי רחב הפס, מדור 2.5 ו-3.

טכנולוגיית בלו-טות מאפשרת לבעל מכשיר סלולרי להתחבר בתקשורת בקצב של 720 קילו-ביט לשנייה לקווי אינטרנט בבניין, במקום להשתמש באינטרנט הסלולרי רחב הפס. בתערוכות טכנולוגיה שהתקיימו בשנה האחרונה בעולם הציגו מרבית היצרנים מכשירים סלולריים המצוידים בממשק התחברות לבלו-טות. המכשירים עתידים להגיע לשוק ב-2002 ולספק תקשורת אלחוטית לנקודת תקשורת נייחת - ללא שימוש ברשת הסלולרית.

ישראל נחשבת לאחת המדינות המאחרות ביישום טכנולגיית בלו-טות, מכיוון שתדרי בלו-טות, בתחום של 2.5 מגהרץ, תפוסים על ידי גופים ממלכתיים. משרד התקשורת בוחן דרכים "לשחרר" חלק מהתדרים ולהסדיר את השימוש במערכות אזרחיות לצד השימוש הצבאי בתדרים אלה, אך עד כה לא הותר השימוש בה.

תדליס נמצאת בבעלות תדיראן (85%) וקרן פורמולה ונצ'רס (15%). החברה מעסיקה 20 עובדים בסניפיה ברחובות ובקריית שמונה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully